Nullkulu

Nullkulu

kuidas vabaneda veinikärbestest?

Kuidas Vabaneda Veinikärbestest

Kas sa oled kunagi olnud olukorras, kus veini- või puuviljahändkärbsed rikuvad sinu elu ja toidu olematuks? Kui jah, siis oled kindlasti mures nende püsiva ja kahju tekitava kohaloleku pärast. Veinikärbsed või väikesed kärbsed on toidu- ja joogikärbestest umbes üks tüütuimaid putukaid. Nad võivad tujutuks muuta iga toidu või joogi, mida sa ette võtad. Kui on midagi sellist, muretse mitte. Selles artiklis õppida kuidas vabaneda veinikärbestest igavesti.

Kasuta likviidi lõksu

Likvideerimine lõksud töötavad suurepäraselt, et vabaneda veinikärbestest. Need on väikesed purgid, millel on süvend keskel, kuhu lisatakse söövitav vedelik. Nende vedelike lõhn meelitab kärbseid, kuid kui nad üritavad vedelikult süüa saada, pole neil kusagilt tagasi pöörduda. Neil pole juhatust tagasipöördumiseks, ja seega upuvad nad lõpuks vedelikusse.

Kuidas saada ilusti tikuga ümber pudeli, õpetame teid siin:

Võta tavaline klaaspurk ja suru purki-või veinipudeliga samast diameetrist või väiksem paberrist või filterpaberist toru, mille päästikuks on tikud või hambatikud. Tõsta umbes poolteist sentimeetrid purki basseiniks vähemalt 2-milliliitrise vedelikuga. Basseini kohale kaaned tänapäeval kinni ja aseta lõks väljundi kohale. Tõstke need, mis on juba puurilistungis, purki vees uppunud, et nad ujuvalt teiste kärbeste hulka ei satuks.

Eemalda korralikult kõik toit ja jäägid

Mõnikord tuleb probleemi lahendamiseks lihtsalt minna alguse juurde. Kärbsed armastavad lagunevat toitu ja muud orgaanilist jääki, nii et parim lahendus on eemaldada kogu toit, mis võib olla su potentsiaalne probleem.

Kui tihti sa väldid prügi vahetamist oma kodukoristuste ajal? Noh, see võib olla probleemi juur. Kui su prügikast, prügigraafik majas või hoovis on alati täis, siis olete loonud ideaalse keskkonna kärbsete pesitsemiseks. Kasuta “kärbseid meelitavaid” ruume, et eemaldada oma kodus mis iganes võib meelitada kärbseid.

Pese pindu või desinfitseeri neid

Lisaks toidujääkide eemaldamisele on soovitatav korralikult puhastada kõik pinnad oma kodus, kus sa märkad kärbseid. Kasuta desinfitseerimisvahendeid, kuuma vett ja seepi, et tagada kõigi pindade tolmune ja bakterivaba olek.

Kasuta taimi leevendava abivahendina

Taimed on kärbestele suurepärane abivahend lõhnalise eetriga, mida nad eritavad. Mõned hästi tuntud taime liigid, mis on kasulikud võitluses kärbeste vastu, hõlmavad:

a) piparmündiõli
b) lavendliõli
c) eucalyptusõli
d) nelgiõli
e) basiilicum
f) rosmariin

Sa võid neid lihtsalt leeliselisse vette segada erinevates vahekordades, valada pihustuspudelisse ja pritsida ruumi õhku. Nende taimse koostise lõhn meenutab kärbsetele, et nad ei peaks enam ala leidma omale pesitsemiseks su kodus.

Hoidke kärbsed väljaspool

Viimane viis kärbeste leviku vältimiseks su kodus on paigaldada sääsevõrgud. Selline kaitsevõrk hoiab kärbseid eemal, seega on nad alati sääsevõrgu taga. Nad ei jõua enam söögitoas sulle tüliks tulla.

Kokkuvõte

Vabanemine veinikärbestest ei ole nii raske, kui võiks arvata. Kuid lihtsalt sellest ei piisa, sest sa pead otsustama ja seejärel tegutsema. Kombineeri mitmeid lahendusi, kuna erinevad lahendused sobivad erinevatele inimestele. Püsivus on oluline ja kui oled otsustanud säästa oma kodu vast näiliselt tüütute väikeste kärbsesidega, on see igal juhul võimalik saavutada.