Nullkulu

Nullkulu

kuidas vabaneda täidest?

Kuidas vabaneda täidest: kodused ja professionaalsed meetodid

Täid on ühed kõige ebameeldivamad kahjurid, keda võib enda juustest leida. Nad võivad kiiresti levida inimestelt inimestele ja on võimelised põhjustama terviseprobleeme. Kui teil on täid, siis mitte muretsege, sest selle artikli abil saate õppida, kuidas vabaneda täidest koduste meetoditega ja professionaalse abiga.

Täide tüübid

Täid oleksid väikesed putukad, mis toituvad inimeste verest. Peamised täide tüübid on pea- ja kehatäid.

Peatäid

Peatäid on väikesed, tiivulised putukad, kes elavad inimese peas juuste vahel. Nad eelistavad elada sooja, niiskes ja pimedas keskkonnas. Peatäid põhjustavad tavaliselt sügelust, punetust ja löövet peanahal.

Kehatäid

Kehatäid on väikesed, tiivulised putukad, kes elavad eelistatult inimese riietuse vahel. Nad eelistavad kandjat, kes ei suuda oma keha puhtana hoida. Kehatäid põhjustavad sügelust ja punetust naha kohal, kus nad toituvad.

Kodused meetodid täide eemaldamiseks

Kodused meetodid sisaldavad peamiselt looduslike toodete kasutamist, mis aitavad teil vabaneda täidest.

Küüslauk

Küüslauk on tuntud oma antibakteriaalsete omaduste poolest. Seda saab kasutada täide hävitamiseks. Selleks peate lihtsalt purustama küüslauguküüned ja hõõruma neid peanahale. Laske küüslaugul mõjuda 30 minutit ja seejärel peske juuksed šampooniga põhjalikult puhtaks. See kodus valmistatud lahendus võib anda suurepärase tulemuse.

Õunasiidri äädikas

Õunasiidri äädikas on tuntud oma antibakteriaalsete omaduste poolest. See aitab vabaneda ka täidest. Tehke suures koguses õunu äädikat koos veega ja pange see vett täis pihustipudelisse. Pihustage segu otse juustele ja katke seejärel pea kilekotiga. Laske lahusel mõjuda kaks-kolm tundi ja seejärel peske juuksed šampooniga põhjalikult puhtaks.

Teeboksiõli

Teeboksiõli on tuntud oma antiseptiliste omaduste poolest ja leevendab ka sügelust, mis tekib täide hammustamisest. Lisage teepuuõli juuksepalsamisse ja masseerige peanahale. Kandke oma pea kilekotti ja laske öö läbi. Hommikul tuleb juuksed šampooniga põhjalikult puhtaks pesta.

Professionaalsed meetodid täide eemaldamiseks

Kui kodused abinõud ei aita, võiksite valida professionaalsed meetodid täide eemaldamiseks.

Kuumutamine

Kuumutamistehnikad on väga efektiivsed, sest kõrged temperatuurid võivad tappa täid ja nende vastsed, ilma kemikaale kasutamata. Spetsiaalsed kuumutusseadmed on saadaval, mis tõmbavad sooja õhku, et saavutada vajalik temperatuur, et täid hävitada.

Keemiline vahend

Keemilised vahendid on efektiivsed, kuid võivad olla ka agressiivsed. Kui otsustate kasutada kemikaalidega vahendeid, veenduge, et te mõtlesite korralikult. Tavaliselt on selliste toodete kasutamisel oluline kasutusjuhised lugeda ja neid järgida.

Kuidas vältida täide tekkimist

Kõrvaldage kõik nakatunud riietused ja peske need kuuma veega.

Kui teil tekib täide, hoia end eemal isiklike asjade jagamisest.

Korraga kummardumise ajal on võimalik nakatada.

Kokkuvõte

Täide leidmine võib olla tõeline peavalu. Kodused meetodid ja professionaalne abi võivad olla tõhusad võimalused nende eemaldamiseks. Kui teil tekivad täide, kasutage ülalnimetatud meetodeid ja vältige nende levikut, hoides oma isiklikud esemed ja riided puhtana.