Nullkulu

Nullkulu

kuidas vabaneda võilillest?

Kuidas vabaneda võilillest – Mida Peate Teadma Selle Tüütu Umbrohu Eemaldamiseks

Kas otsite võimalusi võilillest lahti saada, kuid ei tea, kust alustada? Kasvõi väiksem võilillede hulk võib kiiresti saada teie aia või muru nuhtluseks, halvendades maastiku ilmet ja halvendades teie taimede kasvu. Kuid ära muretse – meie juhend aitab teid.

Esimese asjana, on vaja mõista, miks võililled on teie aias ja kuidas saate neist lahti saada, nii et need enam jalga ei tõsta.

Kuidas võililled aeda sattusid?

Tihti kuulete, et võilill levib sadade meetrite kaugusele, tormi ja tuulega. Tõde peitub aga selles, et need taimed kasutavad tuult ainult paljundamiseks. Hoovi või aeda võib võilill tuua ainult linnud, loomad, inimesed või oma aia taimedega koos. Muudatused teie aiavõi muru niitmistöös võivad soodustada võilillide levimist. Näiteks, liiga kõrge niitmisalus võib põhjustada selle, et võililled levivad kiiremini, sest jätavad pika varre, mida tuul ja muud tegurid kergeks liigutada. Liiga madal niitmisalus võib põhjustada muru kasulike sibulate kaotuse, andes samal ajal võimaluse võililledele tiheda advendiks pinnale.

Kuidas sa võililledega võitleksid?

Enamiku inimeste jaoks pole võilillede olemasolu aias just oodatav. Nii et, kui soovite nendest lahti saada, on oluline, et teeksite seda viisil, mis takistaks nende tagasitulekut. Siin on mõned tõhusad võilillede eemaldamise viisid:

Niitmine

Niitmine on tavaline ja lihtne viis võilillede vähendamiseks. Kuid selleks, et see oleks tõhus, tuleks muru niita mitu korda nädalas, et võilillede juured minema ei kasvaks. Kuid kui teie muru on võililledega liiga võimas, ei pruugi niitmine olla piisav.

Võilillede eemaldamine käsitsi

Kui muru on väike, siis on võilillede käsitsi eemaldamine tavaliselt kõige lihtsam viis nende eemaldamiseks. Juure sügavalt välja tõmbamine on sageli efektiivne. Kuid see võib nõuda palju aega ja vaeva, eriti kui teie aias on palju võililleid.

Kasutage herbitsiidi

Kui muru on liiga suur ja alles käsitsi eemaldamine pole piisav, on võimalus kasutada herbitsiidi. Enne herbitsiidide kasutamist peaksite alati juhiste kohaselt ettevaatusabinõusid järgima, hoidma neid lastele ja lemmikloomadele kättesaamatus kohas ning pöörama tähelepanu keskkonnasõbralikkusele. Herbitsiidide kasutamine võib olla tõhus, kuid kasutage seda ettevaatusega, sest vale kasutamise korral võib see kahjustada ka teisi taimi.

Kasutage võilille kaitsjat

Võilille kaitsja juhib valgust läbi väikesed augud ja eelpostid, tappes võililled selle käigus ilma seda tehes ümbritsevat muru kahjustamata.

Võilillede ennetamine

Kuidas siis vältida, et võililled uuesti tagasi ei tuleks? Peamised võilillde ennetamise meetodid on:
– Regulaarne niitmine;
– Saaki muru, kui märkate uut taime riskigruppi;
– Hooldage oma muru nõuetekohaselt, andes sellele kasvamiseks vajaliku aja ja toitaineid ning kastides seda kuiva ilmaga.
– Kandke väetist

Järeldus

Võililled võivad aias tõeliseks probleemiks saada, kuid selle eemaldamine pole nii raskendatud kui see võib tunduda. Võilillede eemaldamiseks on mitu võimalust, alates niitmisest kuni herbitsiidide kasutamiseni. Kuid oluline on meeles pidada, et tõhusa vahendi leidmiseks tuleks kasutada erinevaid meetodeid, samuti tuleb vältida võilillede levikut. Nii et kui soovite oma aias võililledest lahti saada, siis proovige neid võimalusi ja leidke see, mis sobib teile kõige paremini. Iga sammuga, mida võtate, et eemaldada võililled aia murult, saate tõhusa võitleja umbrohu vastu.