Nullkulu

Nullkulu

kuidas vabaneda rottidest?

Kuidas vabaneda rottidest – põhjalik juhend

Rottidest vabanemine võib olla üks kõige raskem ja tüütu asi, mida majaomanik võib ette võtta. Rottide hädast vabanemine nõuab kannatlikkust ja oskusi, kuid see on täiesti võimalik. Käesolevas artiklis vaatleme kõige tõhusamaid viise, kuidas vabaneda rotidest oma majas ja aias.

Tekita hirm rottides
Rottide hirmutamine on tavaline viis nende eemale hoidmiseks. Rottidele võivad ebameeldivust põhjustada erinevad asjad nagu valguse liikumine, tugev müra ja teravad lõhnad. Kui soovite kaotada rottide igatsust teie kodu järele, kasutage nende hirmutamiseks järgmisi meetodeid.

– Valguse liikumine: Paigaldage oma majale ja aiale liikumisanduriga lambid, mis hakkavad tööle, kui keegi liigub sinu kodus või aias, mis peaks peletama rotid teie majast eemale.

– Tugev müra: Rottidele ei meeldi tugev heli. Paigaldage oma koduaeda müra tekitajaid, näiteks linnulaulu mängivaid raadioid või ultraheli generaatorit, mis peletab rotid teie kodust eemale.

– Teravad lõhnad: Sarnaselt müralahendustele hirmutab terava lõhna tekitamine ka rotte. Kasutage lõhnaained nagu piparmünt, eukalüpt ja lavendel, mida nad ei talu ja mis võivad aidata teie kodust eemale hoida.

Leidke kohti, kust rotid saaksid sisse hiilida
Rottidel on võime siseneda majja väiksematele avadele, isegi kui need näivad esmapilgul pisikesed. Parim viis selle kontrollimiseks on majas ümber vaadata ja otsida kõiki sissepääsukohti. Tipptasemel rottide tarkust kasutades peate leidma kõik augud ja lõhed, mis võivad olla nende territooriumideks.

– Täida augud: Vestle oma kohaliku ehitusspetsialistiga, kes saab paigutada krohvimiseks kasutatavat lahendussegu, et tühjad ruumid ja augud suletud. Teil on võimalik see ise ka teha, kuid veenduge, et kõik jaotised oleksid selgelt väljendatud ja täidetud.

– Tagage, et äravoolutorud töötaksid: Vesi võib moodustada avasid või halvustunud äravoolutorud võivad olla maja turvalise reguleerimise takistuseks. Tagades, et kanalisatsioonitorud on töökorras, ei saa rotid neid kasutada oma koju sisenemiseks.

– Parandage ustavatesse kohtadesse: Uksed või aknad põhimõtteliselt ongi võimalus rottide sisse hiilimiseks. Läbi nende avade võivad rotid siinsest murdmaata ja luua kindla territooriumi oma sihtkohtades. Tagamaks, et see ei juhtuks, kasutage tugevaid uksi ja aknaid ning tagage, et need sulguksid korralikult.

Kastke rottide peletamiseks
Kastid on üks odavamaid viise roti vabaks saamiseks. Kastidesse pane mürgistatud sööta, mis tapavad roti. Veenduge, et kõik kastid oleksid ohutud ka lemmikloomadele ja lastele.

– Paigaldage söödakarpe: Söödatud kastidesse võib asetada tavalist toitu, mis on sellele mürgitatud. Rotid võtavad selle toitu, tagades, et nad on teie kodust eemal.

Ärge kasutage poe-sobivaid pritsimislahuseid
Rotid on võinud saada keemiale immuunseks, mis on tavaliselt müügil kodus kasutatavatel lahustel. Nende kemikaalide kasutamine ei pruugi olla efektiivne, kuna need ei tööta enamasti.

– Kasutage looduslikke lahendusi: Kasutage rohkem looduslikke ja inimese- ja lemmikloomasõbralikke rottide peletamise lahendusi nagu eukalüptiõli, lavendel ja piparmünt.

Rotidest vabanemiseks kasutage lõksusid
Rottide lõksud on üks efektiivsem viis kodust vabanemiseks. Peate otsustama, millist tüüpi lõksu kõige paremini sobib teie kodus olevate rotide jaoks.

– Kleepuv lõks: Kleepuv lõks on plastikust plaat, millel on kleepuv pind. Kui rott selle peale kõnnib, kleepub ta selle külge kinni. Seejärel saate selle lõksu korralikult käsitsi kõrvaldada.

– Elektrilised lõksud: Need on kõrgtehnoloogilised lõksud, mis töötavad vooluga. Elektrivool tapab looma otsekohe ja surub elektrilised lõksud sisse. Need on inimesele ohutud.

– Käsilased: Käsilased on lõksud, mis kasutavad söödaga lõksutamist. Uks on seotud mehhanismiga ja pärast lõksu on rott pidurdatud.

Kokkuvõte
Teie kodust vabanemisel võite kasutada mis tahes kombinatsiooni eespool nimetatud meetoditest. Kui olete leidnud rotti oma kodus, on oluline tegutseda kiiresti ja rakendada tõhusaid meetodeid, et vabaneda neist enne, kui nad teie majja kindlalt asuvad. Kasutades teadlikult nii loomulikke kui ka elektroonilisi meetodeid, saate vähendada teie kodus olevate rottide arvu. Hoides õigeid vahendeid ja taktikat oma käepärast, saate tagada, et teie kodu rottidest puhas jääb.