Nullkulu

Nullkulu

kuidas vabaneda papilloomidest?

Kuidas vabaneda papilloomidest

Papilloomid on tüükad, mis moodustuvad naha pinnal HPV viirusega nakatumise tulemusel. Need võivad olla väikesed ja praktiliselt nähtamatud, kuid mõnikord võivad need muutuda suureks ja valusaks, tekitades ebamugavustunde. Kuigi papilloomid võivad mõnel juhul iseenesest kaduda, on mõnikord vaja minna arsti juurde ja võtta vastu konkreetseid meetmeid, et neist lahti saada. Selles artiklis räägime sellest, kuidas vabaneda papilloomidest ning millised on selleks erinevad meetodid.

Millest tekivad papilloomid?

Tavaliselt tekivad papilloomid HPV (Human papilomavirus) nakatuse tõttu. Võib juhtuda, et HPV-nakkus ei avaldu pikka aega ja siis enamikul juhtudel immuunsussüsteem eemaldab viiruse ise organismist. Kuid kui immuunsus on nõrgenenud, võib viirus aktiveeruda ja põhjustada nahal nähtavate papilloomide teket.

Kuidas avastada papilloomid?

Papilloomid võivad tekkida peaaegu kõikjal kehal, kuid enamasti ilmnevad need käelabadest, jalataldadest, kaenlaalustest, näost ja kaelast. Need võivad olla väikesed, suured, tasased või väljaulatuvad ning nende värvus võib olla helekollast tumedam kuni pruunikani.

Kuidas vabaneda papilloomidest?

Allpool on mainitud mitmeid erinevaid meetodeid, mida kasutatakse papilloomide eemaldamiseks. Kuid pidage meeles, et enne selle tegemist on soovitatav pöörduda arsti poole, et saada selgitust papilloomide liigi ja seisundi kohta. Samuti on oluline meeles pidada, et mõned haigusseisundid, näiteks diabeet, võivad papilloomide kulgu mõjutada.

Kirurgiline eemaldamine

Kirurgia on kõige tavalisem meetod papilloomide eemaldamiseks. Arst võib kasutada skalpelli või muid teravaid instrumente, et lõigata papilloom nahapinnast ära. See on lihtne protseduur, mis saab kohapeal läbi viia ja see võib võtta aega umbes 20 minutit. See meetod nõuab anesteetikumi kasutamist, et valu leevendada ja seda ei tehta tavaliselt juhtudel, kui papilloom on liiga väike.

Külmumine

Külmumine või krüoteraapia on veel üks meetod papilloomide eemaldamiseks. See protseduur hõlmab papilloomi ravi vedela lämmastikuga, mis külmutab selle ja tagab selle eraldumise nahast. See meetod on tavaliselt tõhus ja võib vähendada papilloomide taasilmumise tõenäosust. Külmumine võib põhjustada valu ja ebamugavustunnet ning tavaliselt nõuab see anesteetikumi kasutamist.

Elektrokirurgia

Elektrokirurgia hõlmab papilloomi eemaldamist elektrivooluga. See on lihtne protseduur, mis võib kohapeal läbi viia. Selles meetodis rullib arst elektri papilloomile ja eemaldab selle seeläbi. See meetod võib põhjustada valu ja ebamugavust ning nõuab anesteetikumi kasutamist.

Ravimid

Ravimid võivad olla tõhusad, kui papilloomid on väikesed. Tavaliselt ravitakse papilloomi salitsüülhappe või trichloroäädikhappega. Need ravimid kantakse otse papilloomile ja need muudavad selle järk-järgult mustaks ja kõige lõpuks eralduvad naha pinnalt. Selliste ravimite kasutamise ajal võib nahk muutuda ärritatuks ja valusaks.

Laserkirurgia

Laserkirurgia on üks kõige tõhusamaid meetodeid papilloomide eemaldamiseks. See protseduur hõlmab laseriga papilloomi ravi, mis seejärel eraldatakse nahapinnalt. See meetod on t-tavaliselt valutu ja seda saab kohapeal teha. Puuduste hulka kuuluvad suuremad kulud.

Järeldus

Need on mõned meetodid, mis võivad aidata papilloomidest lahti saada. Kuigi need meetodid on tõhusad, on siiski oluline meeles pidada, et pärast nende eemaldamist võivad nad uuesti ilmuda, kui immuunsüsteem on nõrgenenud. Selleks, et vältida uute papilloomide teket, on soovitatav hoida keha tervena ja tugevana ning pöörduda arsti poole, kui tekib ebamugavustunne.