Nullkulu

Nullkulu

kuidas vabaneda nohust?

Kuidas vabaneda nohust

Kas tunned ennast kuidagi ärritununa, kui sul on nohu? Kas tundub, et oled oma energia kaotanud ilma nohu ravi leidmata? Siis on sul õnne, sest meil on hea uudis – võite sellest vaevast tõesti vabaneda. Selleks peate teadma vaid mõningaid lihtsaid viise, mida me nüüd teie jaoks selgitame.

Mida tähendab nohu?

Nohu on erineva päritoluga nina limaskesta ärritus ja põletik. Need võivad olla viiruslikud, bakteriaalsed või allergilised ja nohu iseloomulikud sümptomid on vesine nina, ninakinnisus, aevastamine ja kurguvalu.

Ravimid

Ravimid on kõige levinum meetod nohu ravimiseks. Saadaval on mitmesuguseid ravimeid, sealhulgas antihistamiinikumid, dekongestandid ja valuvaigistid.

Antihistamiinikumid aitavad leevendada allergilist nohu. Need töötavad blokeerides histamiiniga seostuvaid reaktsioone ja vähendades nende sümptomite teket.

Dekongestandid aitavad vähendada ninakinnisust ja avada ninakäike. Need võivad olla tablettide, tilkade või pihustite kujul, kuid neid tuleks kasutada ainult lühikest aega.

Valuvaigistid võivad aidata leevendada kurguvalu ja peavalu, mis sageli kaasnevad nohuga. Tavaliselt kasutatakse ibuprofeeni või atsetaminofeeni, kuid enne nende tarvitamist tuleb arstiga nõu pidada.

Alternatiivsed raviviisid

Alternatiivsed ravimeetodid on hea alternatiiv, kui soovite hoida eemal meditsiinilistest ravimitest. Need võivad hõlmata erinevaid meetodeid nagu soojad kompressid, aroomiteraapia, nõelravi, C-vitamiin ja palju muud.

Soojendatud kompressid võivad aidata ninakinnisuse korral, kuna aitavad ninakäike nõrgendada ja vabastada blokeeritud nina.

Aroomiteraapia võib aidata leevendada nohu sümptomeid. Eeterlikud õlid nagu piparmünt, eukalüpt, sidrun ja tüümian võivad aidata ninakinnisuse ja pea valu leevendada.

Nõelravi võib aidata parandada immuunsuse tugevust ja leevendada nohu sümptomeid. Nõelravi on Hiina traditsiooniline meditsiiniline protseduur, mille käigus kasutatakse nõelu naha punktsiooniks, et rõhu langeda mitmesugustele akupunktuuri punktidele.

C-vitamiin võib aidata kehal haigusega toime tulla ja immuunsust tugevdada. C-vitamiini leidub paljudes puu- ja köögiviljades ning võid selle koos ravimitega lisaks võtta.

Muutke oma elustiili

Teie elustiili muutmine võib olla ka teine võimalus nohu vältimiseks. See võib hõlmata kehalise aktiivsuse suurendamist, suitsuvaba keskkonna säilitamist ja tervislikumat toitumist.

Kehaline aktiivsus on oluline, et keha saaks koguda oma jõudu ja suurendada immuunsust. Piisav füüsiline aktiivsus hoiab keha tervisena.

Suitsetamine võib olla ebameeldiv ja võib nohu veelgi halvendada, nii et on oluline vältida kokkupuudet sigaretisuitsuga.

Tervislikud toidud, nagu näiteks puljongitooted ja marjad, võivad aidata teie immuunsust ja leevendada nohu .

Järeldus

Loodetavasti aitas see artikkel teil leida parimaid viise, kuidas nohu vastu võidelda. Ärge unustage, et õige ravi leidmiseks peate oma arstiga nõu pidama. Kuid nende meetoditega saate sellest ebameeldivast haigusest tõesti vabaneda. Nii saate oma energiat taastada ja uuesti nautida elu täis jõudu ja õnne.