Nullkulu

Nullkulu

kuidas vabaneda kõhugaasidest?

Kuidas vabaneda kõhugaasidest

Igal inimesel on ebamugavalt kõhugaasidest täis kõhtu. Kõhugaaside või lõhnadega seotud probleemid on üsna tavalised ja mõnikord võivad need olla ebameeldivad. Kuid te ei tohiks muretseda, sest on palju võimalusi, kuidas seda probleemi leevendada. Selles artiklis räägime sellest, kuidas vabaneda kõhugaasidest kodus esinevate meetodite abil.

Miks tekivad kõhugaasid?

Igal inimesel on kõhus gaasid, kui toit liigub seedetraktis edasi. Need gaasid võivad väljuda suu kaudu (röhitsemine) või väljuda soolestikust (puhitus või puhitus). Kui seedetraktis on liiga palju gaase, võib see teid tunda ebamugavalt ja valusalt. Siin on mõned levinumad kõhugaaside põhjused:

– Liigne õhu neelamine: liigse õhu neelamisel söömise või joomise ajal tekitatakse kõhugaase. Näiteks võib närimiskummi närimine või suitsetamine põhjustada õhu neelamist, mis võib viia kõhugaaside kogunemiseni.

– Seedetrakti bakterid toodavad gaase: meie seedetrakti bakterid aitavad lõhkuda toitu ja toota gaase. Kuid mõnikord võib liiga paljude bakterite kasv põhjustada gaaside suurema tekke.

– Seedetrakti liikumise aeglustumine: seedetrakti liikumise aeglustumine võib põhjustada kõhugaaside kogunemist. Näiteks võib pikk istumine või voodis lebamise põhjustada seedimise aeglustumist.

Nüüd, kui teate, miks tekivad kõhugaasid, saate sellest probleemist vabaneda, teades, mida saate teha.

Vältige söömist ruttu

Liiga kiire söömine võib põhjustada liigset gaasi, kuna see põhjustab õhu neelamist. Lisaks võib kiire söömine põhjustada seedetrakti häireid, muutes gaaside liikumise valulikuks ja ebamugavaks. Nii et lõdvestuge ja võtke aega oma söögi nautimiseks.

Vältige gaase tekitavaid toite

Teatud toidud võivad tekitada kõhugaase, näiteks kaunviljad, rooskapsas, brokkoli, lillkapsas, sibul, küüslauk ja tsitrusviljad. Kui teil on tundlik seedesüsteem, peaksite seda tüüpi toidud oma menüüs piirama.

Vähendage piimatoodete tarbimist

Piim sisaldab laktoosi, mida mõned inimesed ei saa seedida. Selle seedimiseks toodab seedetrakt lisagaase, mis võib põhjustada kõhuvalu ja kõhugaaside kogunemist.

Sööge vähem korraga

Liiga suured toidukogused võivad põhjustada gaasi teket. Söömine väikeste portsjonitena aitab hoida gaasi kogust stabiilsena.

Vältige gaseeritud jooke

Karboniseeritud joogid nagu karastusjoogid põhjustavad õhu neelamist, mis viib kõhugaaside moodustumiseni. Parem valik on vesi.

Jooge rohkem vett

Kehv vedelikutarbimine võib põhjustada seedetrakti liikumise aeglustumist ja soolegaaside moodustumist. Jooge vett iga päev piisavalt ja see peaks hõlbustama seedimist.

Tehke kõndimist

Füüsiline aktiivsus aitab hoida seedetrakti liikumist. Regulaarne kõndimine aitab soodustada seedetrakti liikumist ning aitab seega kehal gaasidest vabaneda.

Kasutage piparmündiõli

Piparmündiõli aitab lõõgastuda seedetrakti lihaseid ja hõlbustab seeläbi gaasi loomulikku väljajuhtimist. Seda saab kasutada tee, närimiskummi või tilli seemnete lisandina.

Kummelitee

Kummelitee on hõlpsasti kättesaadav ja leevendab kõhugaaside tekitatud valu. Seda saab juua kuumana, et aidata gaasidel liikuda.

Kokkuvõte

Kõhugaasidest vabanemiseks on palju võimalusi ja see on lihtne. Pinget ja stressi vältimine on alati hea asi, et aidata teil lõõgastuda. Sööge aeglaselt, joomake palju vett, vältige gaase tekitavat toitu ja gaseeritud jooke. Jooge kummeli- või piparmünditeed ning regulaarselt kõndige. Need nõuanded aitavad teil kõhugaaside probleemi leevendada ning hõlbustavad seedimist ja ainevahetust.