Nullkulu

Nullkulu

kuidas vabaneda aknest?

Kuidas vabaneda aknest?

Aknega võitlemine võib olla väsitav ja pettumust valmistav protsess. Kui oled proovinud kõiki võimalikke lahendusi, aga akne ikka ilmub, siis võib-olla vajad sa natuke abi selle probleemi lahendamisel. Siin on mõned näpunäited selle kohta, kuidas vabaneda aknest.

Mida on vaja teada akne kohta?

Enne kui võid hakata oma akne vastu võitlema, on oluline teada, mis akne on ja miks see tekib.

Akned tekivad siis, kui nahka katab bakterite, tolmu, rasu ja muu mustuse segu. Kui poorid kipuvad ummistuma, ei suuda nahk enam loomulikult hingata ja nii tekibki akne.

Akne esinemist mõjutavad mitmed faktorid, näiteks hormoonide taseme muutused (eriti noorukieas), toitumisharjumused, stress ja geneetiline eelsoodumus.

Kuidas saada oma aknest lahti?

Nüüd, kui tead, mis on akne ja miks see tekib, on aeg rääkida sellest, kuidas aknest vabaneda.

Hoia oma nahka puhtana.

Esmane samm, mida peaksid alati tegema, et aknest lahti saada, on hoida oma nahka puhtana. Kui sa ei pese oma nägu piisavalt tihti ega eemalda mustust nahalt, ummistuvad poorid veelgi rohkem.

Kasuta õiget näopesuvahendit.

Kasuta näopesuvahendit, mis sobib sinu nahatüübiga. Vali selline vahend, mis eemaldab mustuse ja rasu ning ei sisalda nahka ärritavaid aineid.

Hoolitse oma nahahooldusvahendite eest.

Kui kasutad losjoneid, kreeme ja muid nahahooldusvahendeid, siis veendu, et need oleksid sinu nahale sobivad ning ei ummistaks poore veelgi rohkem.

Väldi meigikomöödiate kasutamist.

Kui sul on akne, proovi väldida meigikomöödiate kasutamist nii palju kui võimalik. Kui sa pead meiki kandma, siis vali kvaliteetsed tooted, mis ei ummista poore ja pole nahka ärritavad.

Joo piisavalt vett ja söö tervislikult.

Joo rohkem vett, sest see aitab hoida naha niisutatud ja eemaldab kehast toksiine. Söö tervislikult, vali puuviljad ja köögiviljad ning vähenda töödeldud toidu tarbimist.

Kasuta õigeid akneravimeid.

Kui akne ei kao iseenesest, siis võib-olla vajad sa spetsiaalseid akneravimeid. Räägi oma dermatoloogiga, kelle abiga saad leida endale sobivad ravimeetodid.

Mida veel peaksid teadma?

Aknega võitlemine võib olla raske, kuid loodame, et need näpunäited aitavad sul leida edukaid lahendusi selle probleemi jaoks. Muidugi on oluline meeles pidada, et iga inimese nahk on erinev ning ei pruugi olla võimalik leida 100% garanteeritud lahendust. Kuid siiski, kui järgid neid näpunäiteid, siis võid loota, et su nahk jääb ilusama ja tervena.