Nullkulu

Nullkulu

kuidas tõsta trombotsüüte?

Kuidas Tõsta Trombotsüüte

Trombotsüüdid on verekomponendid, mis mängivad olulist rolli vere hüübimises. Trombotsüütide normaalne arv on 150 000–450 000 / μl veres. Kui trombotsüüdid langevad alla normi, võib see põhjustada vere hüübimisprobleeme, mis omakorda võib viia verejooksuni. Selles artiklis käsitleme kuidas tõsta trombotsüüte ja mida saate selleks ise teha.

Mis Põhjustab Madalat Trombotsüütide Arvu?
Madala trombotsüütide arvu võib põhjustada mitu tegurit. Siin on mõned kõige levinumad:
• Autoimmuunhaigused, näiteks trombotsütopeeniline purpur (ITP)
• Ravimid, nagu valuvaigistid, antibiootikumid ja epilepsiavastased ravimid
• Keemiaravi ja kiiritusravi
• Viirusinfektsioonid, nagu HIV, hepatiit C ja B
• Seedetrakti haigused, nagu tsöliaakia
• Maksa- või neeruhaigused

Kuidas Tõsta Trombotsüütide Arvu?
Kõigepealt peate külastama arsti, et välja selgitada madala trombotsüütide arvu põhjus. Arst võib teile soovitada konkreetset ravi või mõnda kodust ravige meetodit. Siin on mõned meetodid, kuidas tõsta trombotsüüte:

Sööge Toite, Mis Tõsta Trombotsüütide Arvu
Mõned toidud võivad aidata tõsta trombotsüütide arvu. Tarbige rohkem toite, mis sisaldavad rauda, ​​foolhapet ja C-vitamiini. Näiteks lehtköögiviljad, nagu spinat ja kapsas, punane liha ja mereannid.
Vältige Ebatervislikke Toite
Samal ajal vältige rafineeritud suhkrut, töödeldud toite, alkoholi ja tühje kaloreid. Need ebatervislikud toidud võivad protsessorit kehast põhjustada, mis võimaldab trombotsüütide arvu veelgi langeda.
Kasutage Tervislikke Rasvu
Tervislikud rasvad võivad aidata trombotsüüdid tootmist. Petikontsentreeritud kalad, nagu lõhe ja sardiinid, sisaldavad omega-3-rasvhappeid, mida vaja trombotsüütide tootmiseks.
Proovige Metsikut Päevalilleõli
Metsiku päevalilleõli sisaldab linoleenhapet, mis aitab trombotsüütil punaste vere kehade seondumisel efektiivsemaks võtta. Kasutage seda õli iga päev.
Loobuge Suitsetamisest
Suitsetamine vähendab vere hüübimist, mis tähendab, et see võib põhjustada madala trombotsüütide arvu. Teisalt võib suitsetamisest loobumine aidata trombotsüüte taastada.
Kasutage Rahvapäraseid Ravimeid
Rahvapärased ravimid, näiteks moringa lehed, aitavad kasvatada trombotsüüte, kuna nendes leidub palju rauda, ​​foolhapet ja C-vitamiini.

Kokkuvõte
Madal trombotsüütide arv on tõsine tervisehäire, mis nõuab õige ravi ja ennetusmeetmeid. Sama tähtis on vältida ebatervislikke toite ja suitsetamist ning kasutada tervislikke alternatiive. Järgides neid nõuandeid, võite aidata suurendada oma trombotsüütide arvu ja parandada üldist tervist.