Nullkulu

Nullkulu

kuidas kehatemperatuuri tõsta?

Kuidas kehatemperatuuri tõsta

Kehatemperatuuri tõstmine on üks tõhusamaid viise organismi vastupanuvõime suurendamiseks haiguste vastu. See on üks lihtsamaid ja odavamaid meetodeid, mida saate kodus kasutada.

Kehatemperatuur on keha põhilise talitluse näitaja. Kehatemperatuur on meie organismis konstantne ning selle optimaalne väärtus on umbes 37 °C. Kuid kui see langeb, hakkavad meie immuunsüsteemi funktsioonid nõrgenema ning keha muutub haavatavaks külmetushaiguste ja muude haiguste suhtes.

Allpool on toodud mõned sammud, mida saate teha, et tõsta oma kehatemperatuuri loomulikult.

Jooge sooja vett

Üks lihtsamaid viise kehatemperatuuri tõstmiseks on sooja vee joomine. Hoidke oma keha piisavalt hüdreeritud, sest kuiv keha vajab palju rohkem vaeva ja energiat, et säilitada optimaalset keskkonda kehatemperatuuri tõusuks.

Sööge vürtsikaid toite

Vürtsikad toidud võivad stimuleerida vereringet ning seeläbi suurendada kehatemperatuuri. Köömne, ingveri või küüslaugu söömine aitab kaasa teie ainevahetuse kiirenemisele ning aitab soojatundele kaasa.

Tehke regulaarselt harjutusi

Füüsiline aktiivsus on üks parimaid viise kehatemperatuuri tõstmiseks. Regulaarne treening aitab stimuleerida vereringet, kiirendada ainevahetust ja tekitada soojatunnet.

Viibige soojas keskkonnas

Kehatemperatuuri tõstmiseks võib olla kasulik viibida soojas keskkonnas, näiteks istuda sauna või kuuma vanni. See aitab kehal saavutada vajalikku temperatuuri tõusu.

Võtke täiendavaid toidulisandeid

Lisaks joogile võib kehatemperatuuri tõstmiseks kasu olla mitmesuguste toidulisandite võtmisest. Näiteks ingveri, kaneeli, mustsõstra, rohelise tee ja muude taimede ekstraktid ning vitamiinide ja mineraalide toidulisandeid võib olla märkimisväärne abi.

Vältige külmi jooke ja sööke

Külma või külmutatud toidu ja jookide tarbimine võib põhjustada kehatemperatuuri langust. Seetõttu on oluline vältida või vähemalt piirata külmade toitude ja jookide tarbimist, eriti talvel.

Magage korralikult

Kvaliteetne uni aitab kehal taastuda ja energiat taastada. Samuti on uuringud näidanud, et see võib aidata kaasa organismi immuunsüsteemi optimeerimisele. Seega on oluline magada piisavat arvu tunde ja magada piisavalt sügavalt.

Mida teha, kui kehatemperatuur liiga madalaks jääb?

Kui teil on sageli madal kehatemperatuur, võib see olla märk tõsisemast probleemist. Mõned haigused, näiteks hüpotüreoidism ja aneemia, võivad põhjustada kehatemperatuuri langust.

Kui tunnete end sageli külmununa, õhukesena, väsinuna ja kangutatuna või kui olete pikka aega olnud madala kehatemperatuuriga, peaksite pöörduma arsti poole ja tervisekontrolli tegema.

Kokkuvõte

Kehatemperatuuri optimaalne väärtus on umbes 37 °C ja kui kehatemperatuur langeb, muutub keha haavatavaks külmetushaiguste ja muude haiguste suhtes. Regulaarne treening, sooja vee joomine ja vürtsikate toitude söömine aitavad kehatemperatuuri tõsta loomulikult. Samuti aitavad soojad keskkonnad, nagu saun ja kuuma vanni kasutamine, täiendavate toidulisandite võtmine ja piisav uni kehatemperatuuri tõusu saavutada. Kui aga kehatemperatuur on sageli madal, peaksite pöörduma arsti poole ja tervisekontrolli tegema.