Nullkulu

Nullkulu

kuidas puhastada kulda?

Kuidas Puhastada Kulda?

Kuld on olnud juba ammusest ajast üks inimkonna suurimaid varandusi. Sellest on saanud rikkuse ja jõukuse sümbol ning kaunistus. Kuid kulda tuleb hooldada ja puhastada selle sära ja ilu säilitamiseks. Kui soovite teada, kuidas puhastada kulda, siis jätkake lugemist, kuna see artikkel aitab teil samm-sammult selles osas juhendada.

I. Miks on kulla puhastamine vajalik?

Kui ei hoolda kulda korralikult, siis võib see kaotada oma sära ja ka ilu. Kuld on ka tundlik metall, mis võib kergesti kriimustuda ja kuluda. Seetõttu on kulla puhastamine vajalik selle välimuse säilitamiseks ja selle väärtuse kaitsmiseks.

II. Kuidas puhastada kulda?

Kasutage seebivett ja sulepeaga harja

Kuldehteid saab puhastada sooja seebiveega ja sulepeaga harjaga. Lahustage paar tilka nõudepesuvahendit kausis sooja veega ja kastke ehteid vedelikku. Seejärel kasutage sulepeaga harja õrnadeks liigutusteks ehte puhastamiseks. Loputage ehted pärast harjamist ja kuivatage neid rätikuga.

Kasutage spetsiaalset kullapuhastusvahendit

Kuldehteid saab puhastada ka spetsiaalse kullapuhastusvahendiga. Kandke mõned tilgad vahendit pehme lapiga ehtedele, hõõruge õrnalt ja loputage seejärel ehted hoolikalt veega.

Kasutage tehnikat nimega “kuldbatiik”

Kuldbatiik on tehnikana kuldehete puhastamiseks kasutatav meetod. See meetod hõlmab kuldehete asetamist lahusesse, mis sisaldab sooda ja leeliselist vahendit, nagu näiteks ammooniumhüdroksiid. Kastke ehted lahusesse ja jätke need sinna paariks minutiks. Seejärel võtke ehted välja ja peske neid sooja seebiveega. Loputage hoolikalt ja kuivatage rätikuga.

III. Kuidas puhastada erinevaid kullaehteid?

Kuidas puhastada kuldseid sõrmuseid ja käevõrusid?

Kullast sõrmused ja käevõrud võivad kergesti kriimustada. Seetõttu tuleks neid puhastada ettevaatlikult, kasutades vees lahustatud seebivett ja sulepeaga harja, et saada kätte raskesti ligipääsetavaid kohti.

Kuidas puhastada kullast kaelakeesid?

Kullast kaelakeed peab puhastama ettevaatlikult, et see ei vääristuks ega kaotaks oma väärtust. Kaelakee kett saab puhastada sooja seebiveega ja sulepeaga harjaga. Kaelakee riputatakse niisutatud lapiga ja õlepuhkusega puhastatakse kett.

Kuidas puhastada kullast kõrvarõngaid?

Kullast kõrvarõngaid võib puhastada kaitsva pehmusega puhaste kätega, vältides tugevat hõõrumist ja surumist. Kõrvarõngaid saab ka puhastada isopropanooli ja sooja veega lahjendatud lahuses.

IV. Kuidas hoida oma kulda puhtana?

Kulda tuleks kanda igapäevaste tegevuste käigus, sest see aitab hoida kulda loomulikult läikivana. Kui seda ei kanta, siis tuleks see hoida kindlas või karbis, et välditaks oksüdatsiooni ja kriimustusi. Samuti tuleks kulda hoida eemal ujumisbasseinides kasutatavatest kemikaalidest, nagu näiteks kloor.

Lõppsõna

Loodame, et sellest artiklist on teile abi olnud, et teada saada, kuidas puhastada kulda. Siiski tuleks meeles pidada, et kuldehteid tuleb puhastada ettevaatlikult ning kasutada ainult spetsiaalseid professionaalseid puhastusvahendeid. Ärge kunagi puhastage kuldehtesi lahustitega või tugevate abrasiivsete materjalidega, mis võivad ehted kahjustada. Kui soovite kulda korralikult hooldada, siis tuleks seda teha mõned korrad aastas. Loodame, et järgite neid näpunäiteid ja suudate hoida oma kulda uueväärsena.