Nullkulu

Nullkulu

kuidas puhastada beebi nina?

Kuidas Puhastada Beebi Nina: Olulised Nõuanded Vanematele

Kui oled lapsevanem, siis tead ilmselt, kui oluline on hoolitseda oma imikute eest nende kõige nõrgematel hetkedel. Beebi valu leevendamine on esmane prioriteet, kuid on siiski oluline tagada, et lapsel oleks kõikvõimalikult mugav olles. See hõlmab ka seda, kuidas puhastada beebi nina. Kuid kuidas sa seda teha saad? Siin on mõned olulised nõuanded, mida saaksid kasutada beebi nina puhtana ja tervena hoidmiseks.

Mis põhjustab beebi nina kinnisust?

Enne, kui kaalud erinevaid viise, kuidas puhastada beebi nina, tuleks kaaluda, mis võib põhjustada tema nina ummistumist.

Kui nina läheb kinni, on tavaliselt kolm peamist põhjust:

Viirused ja bakterid – tavaliselt levivad need hingamisteede haigused nakatunud inimestega kokkupuutel või nendega samas ruumis viibides.

Allergiad – Allergilised ained nagu õietolm, hallitus või lemmikloomade karvad võivad põhjustada ninakinnisust. Oluline on meeles pidada, et allergia võib ilmneda juba esimestel elukuudel.

Füüsiline ärritus – mõnel juhul võib ninakahjustus põhjustada beebi nina kinnisust.

Nina limaskesta ei tohiks lasta kuivada

Enamus vanemaid on ehk kuulnud, et laste ninakinnisuse vastu aitab aspiraatori ehk imuri abiga nina puhastamine. Kuigi see on tõsi, on veel olulisem hoida nina limaskesta niiskena. Ninas peab alati olema piisavalt lima, et takistada mustuse, tolmu ja mikroobide sissetungimist. Kui ninakinnisuse tõttu väheneb lima tootmine, võib see kaasa tuua ainult suuremaid probleeme

Niisutades nina potentsiaalselt soolalahusega, eemaldate mitte ainult lima, vaid see võib ka aidata vähendada turset. Muide, ninasprei kasutamine ei ole ohutu kuni 3 aastastele lastele, vaid ajapikku võib ninakoe kahjustada.

Mida teha, kui beebi nina on täis lima?

Kui oled juba lapse nina niisutanud, siis on käes aeg ülejäänud lima eemaldada. Siin on mõned meetodid, mida saaksid järgida:

Aspiraator – See meetod on väga levinud. Aspiraator on ideaalne vastsündinutele ja väikelastele, kuid meetod peaks siiski olema õige. Enne aspiraatori kasutamist, tuleks ninaotsik pisut soolalahusega niisutada ja siis jälle nina lima vältimiseks endaga midagi kaasa pühkida.

Vedeliku imemine – Väiksemate laste puhul on see meetod väga tõhus. Kui suured lapsed võivad nina nuuskamisega hakkama saada, siis väikseimad lapsed võivad nad selle protseduuri käigus ära lämbuda, seega tuleks seda hoolikalt teha.

Pidage meeles, et beebi nina lima võib olla väga paks ja limast ikka veel kinni olla. Seega kordamine võib olla vajalik.

Treeni nina kõikumise meetodit

Kui sa pole kunagi näinud, kuidas emad lapse ninasid kõikuma panevad siis võiksid seda meetodit proovida. See on üks kõige tõhusamaid meetodeid nina puhastamiseks ilma aspiraatori või vedeliku imemiseta. Meetodi nimetus õigustab ennast ise. Nina kogunev lima tuleks “kulutada” teise ninasõõrmesse, seejärel korrata seda vastupidises suunas. Lihtsamalt öeldes: blokeerides ühe ninasõõrme ja puhudes õrnalt vastassuunas, peaks lima voolama välja teisest ninasõõrmest.

Kui seda meetodit kaalute, siis ole kindel, et mõlemad ninasõõrmed oleksid piisavalt niisked.

Kuidas vältida nina limaskestade kuivamist

Nina limaskesta niiskuse säilitamisel on mitu võimalust, kuid alustada saaks lihtsatest asjadest, mida saad teha iga päev:

Veendu alati, et laps joob piisavalt vett.

Hoidke õhk niisutajaga niiske.

Vältige temperatuurirakendusi, mis võivad põhjustada ninakivimid.

Enne magamaminekut kasutage õhuniisutajat.

Kokkuvõte

Beebi nina regulaarne puhastamine on oluline tema heaolu tagamisel. Kuidas puhastada beebi nina, on otsus, millele sa peaks keskenduma palju aega ja tähelepanu. Oluline on meeles pidada, et nina limaskesta kuivamine on üks peamisi probleeme, mis võivad ninakinnisust süvendada, seega ära unusta niisutamist igapäevases hoolduses. Kui sa seisad silmitsi minimaalsete ninaprobleemidega, siis peaksid olema edukad oma probleemide lahendamisel nii lihtsate kui tõhusate meetoditega.