Nullkulu

Nullkulu

kuidas parandada mälu?

Kuidas parandada mälu: täielik juhend

Mälu on meie aju võime mäletada minevikus toimunud sündmusi ja informatsiooni. Kuid kahjuks võib vanuse tõustes meie mälu nõrgeneda, mis võib meie igapäevaelu raskendada. Aga ärge muretsege, selles artiklis jagame teiega mõningaid tõhusaid viise, kuidas parandada mälu.

1) Vältige stressi ja ärevust – Emotsionaalne stress võib põhjustada mälu kahjustusi, mistõttu on oluline vähendada stressi ja ärevust. Lõdvestustehnikaid nagu jooga, meditatsioon või hingamisharjutused saavad aidata teil stressi kergendada.

2) Pidage tervislikku eluviisi – Tervislik eluviis on mälu parandamise lahutamatu osa. Sööge tervislikku toitu nagu puu- ja köögivilju, täisteratooteid ja kala. Samuti, mis on väga oluline, on piisava une saamine, mis võimaldab meie ajul laadida ennast ja taastuda.

3) Mängige ajumänge – Arvuti-, laua- ja muid mõistatusi mängides arendate aju ning parandate samal ajal oma mälu. See on ka lõbus viis pärast tööpäeva lõõgastumiseks.

4) Hoidke end pidevalt haritud – Uue õppimine võib olla suurepärane viis oma mälu parandamiseks. Alustage väikeste asjadega nagu uue sõnavara õppimine ja proovige siis pikemate tekstidega. Kursuste läbimine ja uue hobi harjutamine võivad samuti aidata.

5) Tehke füüsilist trenni – Treening aitab parandada aju verevarustust ja tervislik verevarustus parandab mälu. Nii et tehke vähemalt 30 minutit füüsilist trenni päevas.

6) Tehke kaasahaaravaid tegevusi – Kaasahaarav tegevus võib aidata mälu parandamist, sest see paneb aju tööle ja stimuleerib selle erinevaid osi. Proovige uusi asju, nagu näiteks kunsti- või käsitöötegevused.

7) Kasutage visuaalseid abivahendeid -Tehke joonistusi või kasutage pilte, märkmeid ja diagramme, et muuta oma teadmised visuaalselt. See annab teile teistmoodi konteksti ja võimaldab teil mäletada informatsiooni paremini.

8) Peaksite kulutama rohkem aega sellele, mida soovite mäletada – Mida rohkem aega kulutatakse teatud informatsiooni meelde jätmiseks, seda tõenäolisem on, et see jääb pikemaks ajaks meelde. Nii et veenduge, et olete pühendunud oma õppimisele.

9) Harjutage mälestamist – Teatud esemete meeldejätmise harjutus parandab mälu ja aitab teil meelde jätta rohkem igapäevaelus esinevaid asju. Hoidke oma koju väikseid asju, mida saate katsetada enda meeldejätmisega.

10) Püüdke oma meeldivate inimeste nägusid ja nimesid rohkem meelde jätta – Nime meenutamise harjutus on suurepärane viis ajutegevuse stimuleerimiseks ja mälu arendamiseks. Proovige neid mänge või harjutusi koos oma sõpradega.

Kokkuvõte

Mälu parandamine võib olla lõbus ja kaasahaarav. Kuid selleks, et oma mälu parandada, on vaja leida just endale sobivad võimalused ja harjutused. Loodame, et käesolev artikkel annab Teile mõningaid nõuandeid ja tõhusaid viise mälu parandamiseks. Alustage kohe oma mälu parandamist ja tehke seda regulaarselt, nii et need tegevused jäävad igapäevaseks harjumuseks. Pidage meeles, et väikesed muudatused harjumustes võivad anda suurepäraseid tulemusi.