Nullkulu

Nullkulu

kuidas parandada rühti?

Kuidas parandada rühti
Kannatate selgroo ja kehahoiu probleemide all? Kas need tunduvad olevat kroonilised ja süvenduvad iga päevaga? Te ei ole üksi, sest selgroo ja kehahoiu probleemid on tehes üha enam muret nii noore kui vanema põlvkonna jaoks. Et elada õnnelikku ja tervislikku elu, on korraliku rühi säilitamine võtmetähtsusega. Vastasel juhul märkavad teie keha ja selg negatiivset mõju ning tekitavad probleeme ka muudes kehaosades. Käesolevas artiklis vaatleme põhjalikumalt probleeme, mida võivad tekitada halb kehahoiak ning kuidas saate seda parandada.

Miks on kehahoiak oluline?
Enne kui hüppame selgroo ja sellega seotud probleemide juurde, tuleks mõista, miks on korralik rüht nii oluline. Kehahoiak on aluseks, millelt meie elu käib edasi – see määrab, kuidas me kõnnime, istume, seisame ja isegi magame. Kuna enamik meist veedab oma aja tööl, kus peame istuma pikka aega, võib halb kehahoiak viia mitmete terviseprobleemideni, näiteks valu kaelas, seljas ja õlgades, samuti peavalud ja väsimus. Lisaks sellele suureneb krooniliste terviseprobleemide risk, nagu diabeet, südame-veresoonkonna haigused, liigeseprobleemid, kõrge vererõhk jne.

Mida tähendab halb kehahoiak?
Halb kehahoiak tähendab seda, et olete sunnitud oma keha valesti koormama ning teatud lihased ülekoormavad ning samas teisi lihased liigselt vähendavad. Halb kehahoiak võib olla tingitud istumisasendites istumisest, õlaliigese hoidmisest valel kõrgusel ja isegi teatud tüüpi jalanõude kandmisest. Nõue pikemateks aegadeks sunnib selgroogu ja keha kogu kõvasti tööd tegema, et säilitada tasakaalu ja toetada keha kaalu. Kui alalöömise koormus ja ebamugavused on liiga tugevad, hakkab keha kannatama.

Kuidas parandada kehahoiakut?
Kui märkate, et teil on halb kehahoiak ja soovite seda parandada, on siin mõned sammud, mida saate järgida.

Sirutage oma keha
Istumise ajal tundub sirutamine lihtne, kuid liiga palju aega sirge seljaga istumine võib olla väsitav ning Sagitalse tasapinna (eest taha liikumine) kumer hoiak võib põhjustada valu ja jäikust. Et teha väiksemaid pisiharjutusi, mis aitavad teie kehal hoida selgroogu kergelt sirgena, peaksite tegema mõned harjutused iga tund või nii.

Asendage istekohad
Vahetage oma tooli või kontoritöötool mugavama vastu. Kui muidugi lubab teie töö seda. Selles režiimis saate kehaasendi koos tooliga muuta. Valige tool või kontoritöötool, mis toetab rohkem selga ja kannatab ka teie raskust. Kui suudate töönurka reguleerida, siis veenduge, et istekõrgus oleks sobiv ja et see sobib hästi laua või tööväljaga.

Kasutage ergonoomilisi jalanõusid
Jalatsid, mida me kogu päeva kanname, mõjutavad tõsiselt meie kehahoiakut. Kui näete, et teie jalatsid mõjutavad negatiivselt teie kehahoiakut, vahetage need välja. Kõige parem oleks vahetada jalatsid, mis põhjustavad valu, liigset pinget või ei sobi hästi. Kui teil on kontoris, kus peate kogu päeva püsti olema, võib mugavate jalanõude leidmine olla keeruline. Ergonoomilisi jalanõusid leiate internetist, et leida sobivaid spetsiaalse treeningu saalide jaoks.

Laiendage oma lihaseid
Et aidata oma kehal kehahoia parandada, võiksite proovida venitusharjutusi, mis aitavad avada rindkere ja õlgu, samuti tugevdada selja- ja kõhulihaseid. Neid venitusharjutusi ei ole raske teha, kuid need võivad pakkuda soovitud tulemust. Näiteks võite proovida oma õlgu liigutada üles ja alla, teha pöördeid kaelaga, istuda lihtsalt käed õlgade hoogudega üle. Sellised harjutused ei tohiks teie elus palju aega võtta, umbes 15–20 minutit päevas võib teie kehahoiakut oluliselt parandada.

Harjutage, harjutage, harjutage
Peale istumisasend andke oma kehale muudes tegevustes mitmekülgsust. Jooksmine, käimine, ujumine, jooga ja muud treeningud aitavad teil säilitada õiget kehahoiakut. Mida rohkem harjutate, seda parem kontroll saadate oma lihaste ja liigeste asendite üle, mis aitavad säilitada oma kehaasendit. Lisaks suurendavad need treeningud ka vastupidavust ja võimestavad kõiki lihaseid eranditult.

Järeldus
Selgroo ja kehahoiu probleemidest lahtisaamiseks on vajalik igapäevane järjepidevus, et parandada oma kehahoiakut. Rühtprobleemidega võitlemine nõuab kannatlikkust ja avatust uutele tugevustehnikatele, hoiakute muutustele ning võib-olla ka jalanõude ja töövahendite muutmisele. Kuid kui olete valmis oma kehaga töötama ja pühendunud kehahoiaka probleemide raviga tegelemisele, suudate kehahoiaku parandada ja elada õnnelikku ja tervislikku elu. Kõige parem on võtta terapeudi juhiste järgi professionaalset nõu selles valdkonnas. Kirjuta meile oma kogemustest kehahoiaku jahitunniga.