Nullkulu

Nullkulu

mis on mälu?

Mis on mälu – kõik Alzheimeri haigusest

Kui te olete mures mälu ja Alzheimeri haiguse pärast, olete te kindlasti juba kuulnud olulistest nõuannetest, nagu piisavalt magamine, regulaarne füüsiline aktiivsus, aju treenimine ja tervislik toitumine. Kuid lisaks nendele nõuannetele on oluline mõista, kuidas meie aju töötab ja kuidas haigused nagu Alzheimer meie mälu mõjutavad.

Mälu on keeruline funktsioon, mis on tihedalt seotud kogu aju tööga ja selle toimimise ning kehaga tervikuna. Mälu on seotud peamiselt ajukoores ja hipokampuses, kahe aju piirkonnaga, mis asuvad ajusügavustes. Mälu sisaldab kolme peamist alatüüpi: lühiajaline, töö- ja pikaajaline mälu.

Lühiajaline mälu on teie mälu esimene etapp, kus te hoiustate keerulisi kombineeritud teadmisi lühikese aja jooksul. See on teie aju kõige lühem mälu tüüp või lühiajaline mälu. Töömälu on võime meelde jätta teavet, mis on praegu kasutusel, jälgimaks, et te saaksite seda kasutada tulevikus. Sellesse kategooriasse kuuluvad numbrilised tegevused, nagu telefoninumber, loend ja kohvipakis olev vajalik info. Pikaajaline mälu võimaldab teil meeles pidada ja hiljem meelde tuletada erinevaid sündmusi, kohtumisi või tegevusi.

Mälu funktsioneerimise mõistmine võib mängida suurt rolli Alzheimeri haiguse diagnoosimisel, ravil ja ennetamisel. Alzheimeri tõbi on krooniline neurodegeneratiivne haigus, mis avaldab mõju ajukoores ja hipokampuses ning põhjustab järk-järgult aju talitlushäireid. Alzheimeri tõbi algab tavaliselt lühiajalise mälu kadumisega ja koheselt mälu võime kaotusega. Samuti võib Alzheimeri tõbi mõjutada pikaajalist mälu ja tuua kaasa hoopis uute mälestuste loomise keerukuse, mõistmatuse ja võimatuse.

Alzheimeri tõbi võimalikku ravi on uuritud ja kasutatud kogu maailmas. Praegu sõltub Alzheimeri tõve ravi veel paljuski haiguse arengu varajases staadiumis tuvastamisest ja ennetamisest. Kui ravi alustatakse varakult, võib see haiguse kulgu aeglustada. Raviviise on erinevaid, sealhulgas ravimid, dieedimuutused ja teraapiad, mis võivad sobida igale patsiendile eraldi.

Alzheimeri haigus ja selle ennetamine on perekondade jaoks sageli murettekitav ja stressirohke aeg. Kuid hea uudis on, et õigesti koostatud raviplaanid ja elustiilimuutused võivad haiguse kulgu positiivselt mõjutada.

Loodan, et see artikkel andis teile head informatsiooni selle kohta, mis on mälu. Kui te märkate, et mälu on halvenemas, olge endale toeks ja otsige professionaalilt abi. Andke oma ajule aega ja hooldust. Vaimse tervise toetamine on oluline ja ka teie aju, nagu ka keha, vajab seda vajadusel.