Nullkulu

Nullkulu

kuidas palka juurde küsida?

Kuidas palka juurde küsida

Palka juurde küsimine on teema, millest paljud töötajad (eriti nooremad) võiksid suure kasu saada. Kuid paljudele töötajatele tundub palka juurde küsimine suur väljakutse või võib isegi tunduda hirmutav. Selles artiklis räägime erinevatest meetoditest, kuidas palka juurde küsida, ning kuidas seda teha viisil, mis on sulle kõige rohkem kasulik.

Kõigepealt peate hindama oma praegust palgataset. Seejärel saate otsustada, milline palkarv on teie jaoks ideaalne ning kui palju palka peaksite juurde küsima. Kui teie palga suurendamise põhjuseks on teie oskused, kogemused või edusammud, tuleb neid esile tõsta. Samuti peaksite mõtlema sellele, kuidas te saate oma töötult paremaks muuta, et väärida tagatud palga suurendust.

Kuidas palka juurde küsida – samm-sammult juhend

Samm 1: Valmistuge rääkima palka juurde küsimisest oma juhiga.

Kõigepealt peate mõtlema, kuidas ja millal soovite oma juhiga rääkida. Kas soovite seda teha koosoleku ajal või rääkides eraldi? Kui jah, siis mida soovite rääkida? Esitage selgeid ja spetsiifilisi küsimusi ning mõelge, kuidas oma palve kõige paremini väljendada. Ettevalmistamine on saladus, mis tagab sujuva ja tõhusa kohtumise.

Samm 2: Peate valmistuma tõestama, et teid väärtustatakse.

Äärmuslikud palgakõnelused võivad teie karjäärile ja töökohale kahju tekitada. Seetõttu on oluline alustada potentsiaalset palgasuurendamist tugevate argumendide ja faktidega, mis näitavad, kui väärtuslik teie tööandja organisatsioonile ja selle edule on. Kui teil on saavutusi või märkimisväärseid tulemusi, on need suurepärased argumendid, kuna need näitavad, et olete oma tööga rahuliku täppistöö tegemisel silma paistnud ning võite veelgi enam panustada. Kui olete oma alluvatelt positiivset tagasisidet saanud, võib ka see tõotada edu.

Samm 3: Leidke õige aeg.

Teie palgakõnelemise aeg peaks olema ajaliselt sobiv nii teie jaoks kui ka ettevõtte jaoks. Jälgige ettevõtte finantsaruandeid, kuna esimeses kvartalis võib see olla raskem, kui neljas kvartalis. Samuti veenduge, et teie juht oleks kättesaadav ning ei ole ühel või teisel põhjusel jõuetu või häiritud.

Samm 4: Mõelge sellele, kuidas te oma nõudmisi esitate.

Otsustav olulisus on survele mitte alla anda, kui tööandja kõneleb teie palgatõusu palgamäärade raamistikule. Ärge jätke olulisi fakte kahe silma vahele, nagu raske töö, teie panus ettevõtte strateegilistesse eesmärkidesse või häid tulemusi. Kui kõneluste käigus ei ole võimalik saavutada soovitud tulemust, võiksite kaaluda võimalust küsida suuremat toetust või hüvitisi.

Samm 5: Olge oma palgasuurenduse osas realistlik ja paindlik.

Veenduge, et teie palgatõus oleks mõistlik ja proportsionaalne. Vaadake oma ettevõtte tööpakkumisi sama rolliga töötajate kohta. Kui lisaks palgatõusule saate ka paremaid hüvitisi (koolitused, arenguprogrammid, haiguspäevade arv jne), siis arutage ka seda oma juhiga.

Kokkuvõte

Kokkuvõttes, peate mõistma, et palka juurde küsimine on riskantne, kui kaalute tulemusi karjääri seisukohalt, ning võib mõjutada teid negatiivselt kui te ei oska midagi välja pakkuda. Kui toimite õigesti ja oma palgueeldused on õigustatud, siis saab suur tõenäosusega teid väärtustada kui edumeelset ja pühendunud töötajat – ning võite lõppeda nii edukalt saate oma taotletud suuremat palka. Edu sinu peale!