Nullkulu

Nullkulu

kuidas palavikku tekitada?

Kuidas palavikku tekitada: kõik, mida sellest teadma peaks

Kõik me oleme palavikuga kokku puutunud ja vähemalt korra elus ilmselt olnud selle ohvriks. Palaviku põhjuseks võib olla viirus- või bakteriaalne infektsioon, stress, depressioon, allergiad või mitmed muud tegurid. Kui olete korduvalt kogenud palavikusümptomeid, on võimalik, et teie immuunsüsteem ei tööta optimaalselt ning võib olla vaja arsti abi.

Käesolev artikkel selgitab, kuidas palavikku tekitada ning samuti selle sümptomeid, põhjuseid ja ravi. Selleks, et tagada, et artikkel sobib teie terviseprobleemidega, palume teil alati oma arsti poole pöörduda.

Mis on palavik?

Palavik on tõusnud kehatemperatuur üle normaalse taseme. Tavaliselt on kehatemperatuuri piiridel päeva jooksul loomulikud kõikumised. Kuid kui keha ei suuda oma temperatuuri reguleerida, võib see põhjustada palavikku. Kui temperatuur tõuseb, võtab keha rea meetmeid, et võidelda infektsiooni vastu. Palavik on üks neist.

Mis tekitab palavikku?

Palavik võib olla põhjustatud mitmetest teguritest, kõige levinum neist on viirused ja bakterid. Kuid see võib olla ka märgiks mõne muu terviseprobleemi kohta, nagu näiteks allergiad, autoimmuunhaigused või isegi stress. Kehatemperatuur tõuseb, kui ajus olev termostaat saadab signaali, et keha peab hakkama tootma rohkem soojust. Kui temperatuur ületab normi, hakkab keha seda soojust välja võtma higistamise abil.

Sümptomid

Peamine palaviku sümptom on tõusnud kehatemperatuur. Kuid see võib kaasa tuua ka järgmised sümptomid:

– Külmavärinad
– Peavalu
– Valuju kogu kehas
– Pearinglus
– Väsimus
– Iiveldus ja oksendamine
– Kõhuvalu või seedebeli häired
– Higistamine

Kuidas palavikku tekitada

Enne kui alustate kuuma vanni võtmist või välimeestel külmumisest rääkimist, on oluline meeles pidada, et te ei peaks palavikku kunstlikult tekitama. Selle asemel peaksite keskenduma oma immuunsüsteemi tugevdamisele, et võidelda infektsiooniga, mis võib olla palaviku põhjuseks.

Järgnevalt on mõned asjad, mida saate teha, et tugevdada oma immuunsüsteemi:

Jooge palju vett

Jooge palju vett, et tagada, et te ei dehüdreeru. Kui keha on dehüdreerunud, võib kehatemperatuuri reguleerimine raskeks muutuda.

Puhake

Puhake keha piisavalt, et valida infektsiooniga võitlemiseks rohkem energiat ja ressursse.

Sööge tervislikult

Sööge tervislikult ja tasakaalustatud toitu, mis võib aidata kehal võidelda haiguste vastu.

Vältige stressi

Stress nõrgestab immuunsüsteemi ja muudab keha haavatavamaks haiguste suhtes.

Treenige regulaarselt

Regulaarne treenimine võib aidata tugevdada immuunsüsteemi ja võidelda haiguste vastu.

Ravi

Kui palavik on piisavalt raske, et see häiriks igapäevaseid tegevusi, peaks arst trompetama. Arstid saavad määrata ravi kergemate sümptomitega nagu peavalud ja liigeste valud, aga ka tõsisemate haigustega nagu gripp. Ravi sõltub peamiselt põhjusest ning sümptomitest, mida patsient kogeb.

Kokkuvõte

Palavik võib olla põhjustatud paljudest erinevatest teguritest ning selle raviks on vaja arsti abi. Kuid mõned lihtsad sammud, nagu puhkus, õige toitumine, treening ja stressi vältimine, võivad aidata immuunsüsteemi tugevdada, et muuta keha tervemaks ja vähem haavatavaks paljude terviseprobleemide suhtes. Oleme üheskoos sinu terviseküsimustega ja hoolime sinust!