Nullkulu

Nullkulu

kuidas saada palavikku alla?

Kuidas Saada Palavikku Alla

Palavik on tavaline sümptom paljude haiguste puhul. Palavik võib olla keha loomulik vastus infektsiooni või põletiku vastu võitlemiseks. See võib olla ka märk tõsisemast haigusest. Käesolevas artiklis räägime erinevatest viisidest, kuidas saada palavikku alla.

Joo Palju Vedelikke

Veepuudus võib põhjustada kehas palaviku tõusu. Seetõttu on esimene samm palaviku vähendamisel piisavalt vedelike joomine. Vesi on kõige olulisem, kuid tõhusad on ka sooja taimeteed ja puljongid. Enamik inimesi on piisavalt hüdreeritud, kui nende uriini värv on heledam kui õlil.

Võta Aspiriini Või Paratsetamooli

Aspiriin ja paratsetamool on tõhusad palavikualandajad. Kui palavik on madal, ei pea te neid võtma. Kuid kõrge palaviku korral on need ravimid väga kasulikud. Veenduge, et järgite annustamisjuhiseid ja ärge neid rohkem kui soovitatud.

Puhake Palju

Kui kehal on palavik, on see märk sellest, et see võitleb bakterite ja viirustega. Seetõttu on oluline anda kehale piisavalt aega end taastuda. Kõige parem on voodisse jääda ja mitte vaeva näha. See aitab kiirendada paranemisprotsessi.

Kasuta Jahedat Rätikut

Jahedate rätikute kasutamine aitab vähendada palavikku esimese tunni jooksul. Kandke rätik näole, kaelale, randmetele ja jalgadele. Värskendage rätikut tihti. Samuti on värskendav dušš või vann hea idee.

Doseerige Õigesti

Kui palavik on madal, ärge lihtsalt kutsuge arsti. Kui palavik on kõrge, peate ilmselt arsti juurde minema. Enne arsti juurde minekut peate oma temperatuuri mõõtma, et teaksite, kuidas oma kehale ravimeid valmistada.

Vältige Kofeiini ja Alkoholi Tarbimist

Kofeiin ja alkohol võivad keha dehüdreerida, põhjustades palaviku tõusu. Seetõttu on vaja nende tarbimist vältida.

Kiirelt Toidust Keelduda

Toidust keeldumine on sageli keha loomulik vastus, kuid see võib põhjustada dehüdratsiooni. Väikeste toiduportsjonitega hüdratatsioon muudab parandamise kiiremaks ja tõhusamaks.

Vältige Liigset Füüsilist Koormust

Intensiivne treening võib põhjustada kehatemperatuuri tõusu. Kui teil on palavik, on väga oluline vältida rasket treeningut või sportimist. Kergeid jalutuskäike võib teha, kuid kindlasti mitte ületöötada ennast.

Võta Vajalikud Ravimid

Kui palavik tekib mõne muu haiguse tagajärjel, võib olla vajalik ravimite võtmine. Mõned ravimid aitavad vähendada ka palavikku. Kuid pidage nõu oma arstiga, enne kui hakkate ravimeid kasutama.

Kokkuvõte

Palavik on üsna tavaline sümptom, mida võib esineda mitmel põhjusel. Kuid õigete toimingutega võib sümptomeid väga kiiresti vähendada. Joo piisavalt vett ja muid vedelikke, tarbi palavikualandajaid õigesti, puhka ja kasuta jahedaid rätikuid. Samuti on oluline vältida kofeiini ja alkoholi, vältida ületreenimist, võtta vajalikke ravimeid ja mitte toidust keelduda. Kui teil on tõsisemaid sümptomeid või palavik kestab kauem kui paar päeva, peate kindlasti konsulteerima arstiga.