Nullkulu

Nullkulu

kuidas palavikku saada?

Kuidas palavikku saada

Palavik on tavaline haigus, mis võib juhtuda igaühega igal ajal. Teiste sümptomite hulka kuuluvad peavalud, kõhuvalu, külmavärinad ja väsimus. Need sümptomid võivad olla seotud haigusega või olla iseseisev haigus. Kuidas palavikku saada, on oluline mure, millele tuleks vastata enne, kui see halvendub.

Mis on palavik?

Palavik on tõusnud kehatemperatuur ja seda peetakse keha loomulikuks reaktsiooniks bakteriaalsetele ja viirusinfektsioonidele. Palavik on kõrge, kui kehatemperatuur tõuseb 38 või 39 kraadini. Tervislikul täiskasvanul on normaaltemperatuur vahemikus 36,5–37,5 kraadi.

Kõrge palaviku põhjused

Kõrge palaviku (39 kraadi ja kõrgem) põhjused võivad olla seotud hingamisteede infektsioonidega, nagu gripp, kopsupõletik või bronhiit. Need haigused võivad põhjustada ka täiendavaid sümptomeid nagu köha, nohu ja kurguvalu.

Viirusnakkused, nagu kõhugripp, võivad põhjustada ka kõrge palaviku. Viirusinfektsioonid on ka tavaline põhjus, miks tegemist on palaviku väga vähe teiste sümptomitega. Kui sul on tugev peavalu, kõhuvalu või külmavärinad, võib see olla teise haiguse sümptom.

Teine põhjus, miks sul võib olla kõrge palavik, on sinu immuunsüsteemi reaktsioon teatud toitudele. Kui oled allergiline toidule, võib palavik olla üks sümptomitest.

Kuidas palaviku saada?

Kuna palavik näitab sisuliselt seda, et keha proovib võidelda infektsiooniga, on oluline keskenduda selleks, et aidata kehal infektsiooniga toime tulla. Kui sa tunned end halvasti ja sul on kõrge palavik, on mõned asjad, mida võiks proovida.

Jäätee ja toit

Jäätee ja marjade söömine võib aidata kehal saada vajalikke toitaineid, mis on vajalikud infektsioonivastaseks võitluseks.

Kloorheksidiinia külm kompressina kasutamine

Jääkotist valmistatud külm kompress kaporraldab verevarustust ja vastavalt sellele kehatemperatuuri. Kloorheksidiin aitab leevendada põletikulist seisundit.

Hingamisharjutused

Hingamisharjutuste abil võib keha saada rohkem hapnikku ja seeläbi toetada immuunsüsteemi võitlust.

Jahutusvahendid

Jahutusvahendid, nagu niisked sussid, pihuventilaatorid või lahtrivahendid, võivad aidata vähendada temperatuuri.

Palaviku ravimid

Palaviku ravi võib aidata vähendada sümptomeid. Kui sul on tõsine ja kõrge palavik, on oluline võtta palavikualandamisravimeid.

Ibuprofeen ja paratsetamool, näiteks Panadol ja Tylex, on tavalised palavikualandajad. Kuid te maksa jaoks tuleks need välja kirjutada retsepti alusel arsti jiral.

Sümptomite leevendamine

Sümptomite leevendamine on eriti oluline, kui sul on kõrge palavik. Peavalu ja kehavalude leevendamiseks võib proovida võtta valuvaigisteid nagu ibuprofeen või paratsetamool.

Veeekstraktid

Veeekstraktid on suurepärane viis immuunsüsteemi tugevdamiseks. Vein pole hea valik, kuna see võib keha veelgi enam kahjustada.

Kokkuvõte

Palaviku ja teiste seisunditega toime tulemine võib olla keeruline, kuid õige käitumine võib aidata paraneda. Nii et kui sa tunned end halvasti ja sul on kõrge palavik, proovi järgida neid nõuandeid selleks, et keha võitleks infektsiooniga. Vaja on saada palju vedelikke, kasutada jahutusvahendeid ja võtta palavikualandajaid ning valu leevendamiseks kasutada valuvaigisteid. Kui sümptomid ei taandu, räägi arstiga. Kõrget palavikku ei saa alahinnata ja vajalik on täpne diagnoos.