Nullkulu

Nullkulu

kuidas jääda palavikku?

Kuidas jääda palavikku

Palavik on keha normaalne reaktsioon patogeensete bakterite ja viiruste vastu võitlemisele. Kui see tõuseb, siis tähendab see, et immuunsüsteem töötab intensiivselt ja võitleb nakkusega. Kui palavik on liiga kõrge, võib see aga olla ohtlik. Selles artiklis räägime sellest, kuidas jääda palavikku – alates ennetamisest kuni ravini.

Ennetamine

Parim viis palaviku vältimiseks on ennetus. Saate oma immuunsüsteemi tugevdada toiduvalikuga, mis on rikas vitamiinide ja mineraalide poolest. C-vitamiin, magneesium, zink ja seleen on eriti olulised.

Samuti peate hoiduma kokkupuutest haigete inimestega, pesema käsi sageli, vältima halbu harjumusi (suitsetamine, alkohol jne) ja saama piisavalt und, et teie keha saaks taastuda.

Kui tunnete end haigena

Kui teil tekib palavik, on esimene reaktsioon sageli kergendus, sest see näitab, et teie immuunsüsteem töötab. Kuna enamik nakkusi normaliseeruvad mõne päeva pärast, on parim, mida saate teha, anda oma kehale piisavalt aega taastumiseks. Selleks peate olema kodus, oma immuunsüsteemi toetama ja vältima nakkuse levikut teistele.

Ravimid

Kui teil on palavik, siis võib vaja minna ka ravimeid. Populaarsed ravimid palaviku leevendamiseks on ibuprofeen ja paratsetamool. Need ravimid on saadaval ilma retseptita ja võivad aidata teil tunda end paremini, kuid peate järgima soovitatud annuseid, sest nende üleliigne tarbimine võib olla ohtlik.

Ravi

Kui teie haigus ei ole paranenud paar päeva või kui teil on raskeid sümptomeid, on võimalik, et vajate rohkem ravi. Antibiootikume kasutatakse bakteriaalsete infektsioonide korral, samas kui viiruste puhul on peamiseks raviks puhkus, vedeliku tarbimine ja immunomodulaatorid.

Kuuma ilma ajal

Kuumad ilmad võivad põhjustada palavikku või seda halvendada. Et vältida selle riski suurenemist, peate võtma meetmeid kehatemperatuuri alandamiseks, näiteks jahutavaid vanni ja juua piisavalt vedelikke, mis aitavad teil higistada. Samuti proovige vältida otsest päikesevalgust ning olla soojas ja niiskes kohas minimaalselt.

Kokkuvõte

Kokkuvõtvalt on võimalik palavikuga toime tulla, kui järgite tervislikku eluviisi, tugevdate immuunsüsteemi ja järgite eeskirju, kui teil on palavik. Samuti peate vältima ravimite üleliigset tarbimist ja pöörduma arsti poole, kui teie haigus ei lahene või kui sümptomid halvenevad. Lõpuks, kuuma ilmaga tuleb kehatemperatuuri languseks kasutada abinõusid ja vältida otsest päikesevalgust.