Nullkulu

Nullkulu

kuidas õpetada last potil käima?

Kuidas õpetada last potil käima: põhjalik juhend

Paljude vanemate jaoks on oma lapse potile õpetamine üks lapse kasvatamise kõige olulisemaid verstaposte. Õigesti tehtud, saate aidata oma lapsel saavutada olulist iseseisvust, aidates neil käia potil ilma vanema abita. Õpetus võib aga olla keeruline ja tundub mõnikord võimatu saavutada. Selles põhjalikus juhendis uurime, kuidas saate ühel heal päeval oma lapse potile õpetada.

Esimesed sammud potile õpetamisel

Lapse potile õpetamisel tasub alustada juba siis, kui laps on umbes kaheaastane. Selleks ajaks on tavaliselt lapsi, kes on juba valmis tualetiharjumusi kujundama ja neid harjutama. Kui teie laps näitab potil käimise vastu huvi, saate talle hakata õpetama, kuidas seda teha. Kui teie laps on aga selle vastu veel väga vastumeelne, proovige seda vastastikku järk-järgult ja samm-sammult muuta.

Järgmised sammud lapse potil käimise õpetamisel

Valige sobiv aeg

Alustada tasub järk-järgult ja sobival ajal päeval. Valige aeg, kui teie laps on lõdvestunud ja keskendunud, näiteks peale und või pärast sööki. Ärge survetage oma last potile alati siis, kui ta ei soovi minna. Laske lapsel õppida, kuidas oma keha kuulata ja millal tal potile minna vaja on.

Tehke seda lõbusaks

Võtke aega, et muuta lapse potil käimine lõbusaks ja nauditavaks protsessiks. Saate teha harjutusi koos oma lapsega, näidata talle raamatust pilte või laulda kergelt proovi ajal. Kui laps harjutab ilma õnnetusteta, hinnake neid etappe ja andke talle julgustust.

Näidake oma last eeskuju

Lapsele on oluline demonstreerida, kuidas potil käimine käib. Laske oma lapsel jälgida, kuidas teie või keegi teine lähedane inimene seda protsessi läbi viib. See annab lapsele aimu sellest, mida ta tegema peaks ja aitab tal keskenduda.

Näidake, kuidas istuda

Veenduge, et teie laps teab, kuidas õigesti istuda potil. Selgitage talle, kuidas potil istuda ilma lõõgastumata ja mida oodata, kui tema keha on valmis minema. Hoidke võimalikult rahulikult ja keskenduge sellele, et teie laps tunneks end mugavalt.

Küsige lapse käest, kas ta vajab abi

Laske oma lapsel ise öelda, kas ta vajab abi või mitte. Ärge suruge teda, kui ta seda ei soovi. Küsige temalt, kas tal on potile minemisel tunne, et tal läheb potti. Kui ta ütleb, et ta peab minema, tõstke ta potile mürasõnade, laulude või tantsude saatel.

Kui soovite tõhusalt õpetada oma last potil käima, pidage meeles, et see on oluline verstapost, mis võib teie lapse ellu tuua enesekindluse, iseseisvuse ja rahu. Järgige neid samme ja ärge laske raskustel oma eesmärki saavutada. Kuulake oma last ja panustage potitreeningu protsessile nii aega kui ka energiat. Siis on teie lapsel potil käimise oskused käes vaid loetud päevade või nädalatega!