Nullkulu

Nullkulu

kui auto ei lähe käima?

Kui auto ei lähe käima

Auto on tänapäeva kiire elutempo vältimatu osa. Kõik, kes on auto juhtimise kord juba selgeks saanud, teavad, kui ebamugav võib olla olukord, kui auto esimesel korral keerama ei lähe. Tavaliselt juhtub see kõige ebasobivamal ajal, kui sa oled hiljaks jäämas tööle või kuhugi mujale. Kuidas aga reageerida, kui auto ei taha käivituda? Sellele küsimusele annab vastuse käesolev artikkel.

Kõigepealt tuleks selgeks teha, mis võib olla auto käivitamisprobleemi põhjuseks. Auto käivitamisel on palju tegureid, mis võivad mängida rolli. Peamised põhjused võivad olla seotud aku, kütuse või süütesüsteemiga.

Aku

Auto aku on mõeldud korduvalt laetavaks ning selle tööiga on piiratud. Kui aku on juba vanem, võib see olla kadunud võime säilitada piisavalt laetust. Kui auto ei lähe käima, proovi aku seisukorda kontrollida. Võimalusi on mitmeid. Kõigepealt võiks proovida sõbra või naabri abi saamist, et auto tööle tõmmata kaabli abil. Kui see ei aita, vaheta aku välja uue vastu.

Kütuse süsteem

Kui auto ei käivitu peale võtme keeramist, võib põhjus olla seotud auto kütuse süsteemiga. Kui tahhomeeter näitab piisavalt kütust, kontrolli, kas bensiin jõuab mootorisse välja nii nagu vaja. Esiteks veendu, et kütuse paak on piisavalt täis. Kui kütusepaagis on piisavalt kütust, kontrolli, kas kütuse pikendusvoolikud on kinni või vähemalt ummistunud. Kui voolikud on korras, kuid auto ikka ei lähe käima, võib probleemiks olla kütusepump. Sellisel juhul tuleks see välja vahetada.

Süütesüsteem

Süütesüsteem on autode käivitamisel oluline. Süütemoodul võib olla katki, kuid kõige sagedasem probleem on seotud küünaldega. Kui küünlad on ummistunud või kulunud, ei pruugi bensiin piisavalt või üldse süttida. Küünalde asendamine on tavaliselt igal aastal hoolduse osa, kuid võib juhtuda, et küünlad peavad vahetama hoopis sagedamini. Küünalde kulumise võib kaasa tuua ka sobimatu kütuse kasutamine.

Auto ei käivitu – mida edasi teha?

Kui oled selgeks teinud oma auto käivitamisprobleemi põhjuse, oleks järgmine samm midagi ette võtta. Kui sa selleks ise piisavalt võimekas ei ole, võta ühendust remonditöökojaga või auto mehhaanikuga. Kindlasti ei tasu üleliia õlitada auto käivitussüsteemi, sest see võib probleemi veel keerukamaks muuta.

Kokkuvõte

Kokkuvõttes võib öelda, et kui auto ei lähe käima, pole põhjust liialt paanikasse sattuda. Enamasti on probleem seotud aku, kütuse- süütesüsteemi või küünaldega. Enne remonditöökoja kasi minemist peaksid ise proovima auto probleemi põhjuse välja selgitada. Kuid kui sa sellega hakkama ei saa, pole häbi seda kelleltki teiselt küsida. Sobiva abbivajaja leidmiseks pole kindlasti vaja otsida kaugeid paiku – alusta oma sõprade ja naabrite ringist.