Nullkulu

Nullkulu

kuidas last potile õpetada?

Kuidas last potile õpetada: Teie lapse samm-sammuline tee mähkmetest loobumiseni

Lapse potitreening on oluline samm tema arengus, kuid võib olla ka üsna keeruline protsess. Mida varem alustate, seda lihtsamaks see teie ja teie lapse jaoks muutub. Lapse potitreeningus on edu võti järjepidevus ja kannatlikkus. Selles artiklis räägime samm-sammult, kuidas aidata oma lapsel välja areneda ja mugavalt potitreeningus osaleda.

Esimene samm: Valmistage end ja oma last ette

Lapse potitreening peaks toimuma siis, kui laps on füüsiliselt ja emotsionaalselt valmis. Tavaliselt on see 18-36 kuu vanuselt. Esimene asi, mida peaksite tegema, on valida potile sobiv koht maja sees, kus laps saaks potile minna. See peaks olema piirkond, kus ta tunneb end turvaliselt ja mugavalt. Samuti peaksite võtma aega, et lapsega rääkida, selgitades talle protsessi ja motiveerides teda püüdlemisega.

Teine samm: Tutvustage lapsele potitreeningut

Esimese sammuna tuleks last tutvustada potitreeninguga, laske tal poti peal istuda, rääkige temaga sellest ja proovige selgitada talle asjaolu, et poti kasutamine on parem kui mähkmetest loobumata jätkamine. Jätke ta vööni lahti ja laske tal seista või istuda poti kõrval, et ta mõistaks, mis toimub.

Kolmas samm: Tehke potitreeningust rutiin

Treenimise ajal peaks potile harjutamine olema osa teie lapse igapäevarutiinist. Alustage varakult hommikul pärast ärkamist, et laps teaks, et see on osa tema päevast. Pakkuge potile minekuks mitmeid võimalusi päeva jooksul, eriti pärast sööki või jooki. Sel viisil saate lapsele õpetada, et poti kasutamine on midagi, mida ta peaks sagedamini tegema.

Neljas samm: Olge konsistentne

Olge kindel, kuidas lapse potitreeningut toimub kodus ja ka väljaspool kodu juhtudel. Kui teie laps on järjepidev, siis on tal lihtsam asju harjuma hakata. Kui asjad on ebakindlad, võib see muuta lapse segadusse.

Viiendaks sammuks on tugevdamine

Kui laps on potitreeningus järjepidev, tuleb teda julgustada, et ta jätkaks head tööd. Pakkuge talle preemiaid nagu kleebised, maiustused või preemiad teie loodud süsteemi järgi. Kuid ärge pange suurt rõhku preemiatele, et laps ei keskenduks ainult nende saamisele. Rõhutage selle asemel ideed, et potitreening annab talle suurema iseseisvuse ja muudab teda vanemaks.

Kuues samm: Mõistke tagasilangemisi

Lahkumine mähkmetest ei ole protsess, mille käigus kõik kulgeb sujuvalt. Kõik lapsed ei õpi kiiresti ja on normaalne, et tekivad tagasilangemisi. Kui tagasilangemine juhtub, ärge kritiseerige oma last või kaotage kannatust. Selle asemel olge kannatlik ja motiveeriv ning julgustage oma last potitreeningus jätkama.

Seitsmes samm: Mõelge mõningastele nippe, et muuta protsess sujuvamaks

Lihtsustage protsessi nii, et oleks väiksem tõenäosus tagasilangemisteks. Kui teie lapsel on potil raske istuda, proovige pandla abil istmesteri kinnitada. Mõndadel lastel on lihtsam, kui nad üles tõusevad esimese heli peale hommikul. Sel ajal on nende põis tavaliselt täis ja midagi toimub, mis kutsub esile loomuliku “instinkti”.

Lõppsõna

Lapse potitreening on teie lapse suur samm iseseisvuse ja suuremaks saamise suunas, kuid see võib olla üsna keeruline protsess. Mäletage, et edu võti on järjepidevus ja kannatlikkus; tagasi langemine on normaalne osa protsessist, nii et ärge laske sel end kurvaks teha. Kui proovite neid samme ja nõuandeid, läheb teie ja teie lapse potitreening sujuvalt ning teie laps on varsti valmis sellest protsessist edasi liikuma. Edu teile mõlemale!