Nullkulu

Nullkulu

kuidas norskamisest vabaneda?

Kuidas norskamisest vabaneda

Norskamine on probleem, mis mõjutab paljusid inimesi. See võib põhjustada üleüldist väsimust, unetust ja koguni suhteid kahjustada. Hea uudis on aga see, et norskamisest on võimalik vabaneda või seda vähendada. Selles artiklis käime läbi peamised põhjused, miks norskamine tekkida võib, ning annavad nõu, kuidas norskamisest vabaneda.

Miks norskamine tekkida võib?

Ülekaal või nõrk lihastoonus

Norskamine on sageli seotud ülekaaluga või nõrga lihastoonusega, mis soodustab lõualuu ja keele taandumist ning kitsendab hingamisteid.

Suitsetamine ja alkoholitarbimine

Suitsetamine ja alkoholitarbimine lõõgastavad kurgulihaseid, mis omakorda aitab kaasa norskamisele.

Allergiad ja ninakinnisus

Ninakinnisus ja allergiad võivad põhjustada norskamist, kuna need muudavad hingamise raskemaks.

Kuidas norskamisest vabaneda?

Võimle oma keelt ja kurgulihaseid

Norskamise vastu võitlemiseks võiksid proovida keelevõimlemist ja harjutusi, mis aitavad tugevdada kurgulihaseid. Üks lihtne harjutus, mida saate teha enne magama minekut, on lüüa keelega keele tagumist osa, seejärel ette poole ja viimaks ülaosale.

Proovige uinumiseelset de-stressimist

Puhkeaega enne magamaminekut oleva stressi vähendamine võib aidata norskamist vähendada. Proovige meditatsiooni või lõdvestustehnikaid, nagu jooga või hingamisharjutused.

Vältige alkoholi, sigarettide ja rasket toitu

Alkohol ja sigaretid vähendavad kurgulihaste toonust ning teevad norskamise hullemaks. Rasked toidud, eritit kui neid tarbida hilisõhtul, muudavad une ajal hingamise raskemaks.

Kasutage õiget magamisasendit

Magamisasendil on norskamise vältimisel suur mõju. Näiteks on soovitatav magada selili, kuid kui norskate selili, proovige magada külili. Samuti tasub magamistoale piisavalt tähelepanu pöörata, nagu ventilatsioon, temperatuur ja valgustus.

Kasutage norskamisvastast aparatuuri

Norskamisvastased aparaadid, nagu nina- või suuklamber, võivad aidata norskamist vähendada või kõrvaldada, kui muud meetodid ei aita.

Kokkuvõte

Norskamine on probleem, mida paljud inimesed kogevad. See võib indutseerida väsimust ja muuta magamise väheste kvaliteetseks. Käesoleva artikli fookus oli sellel, kuidas norskamist vältida ja ükski eelpoolkirjeldatud meetoditest ei sobi kõigile. Alati saab proovida erinevaid meetodeid kombineerida või pöörduda spetsialisti poole. Kui norskamine on kurnavad, siis tasub kaaluda rohkem püsivaid lahendusi, nagu operatsioon või norskamise vastased aparaadid.