Nullkulu

Nullkulu

kuidas nohu ravida?

How to Treat a Cold: A Comprehensive Guide

Meie kõigi elus on olnud hetk, kus anname endast kõik, et vältida külma saamist. Ei ole midagi hullemat kui üles tõusta, nina ja kurk ummistunud ning palavik vastu. Keha on kaotanud oma võimevuse tõrjuda haiguseid, kuid see ei pea nii jääma. Selles artiklis tutvustame samm-sammult, kuidas nohu ravida, nii et saaksite end jälle terveks tunda!

Mõõda oma temperatuuri
Enne ravi alustamist on oluline teada, kas sul on tõesti palavik. Temperatuuri mõõdetakse termomeetriga ja see peaks olema alla 37,8 kraadi, et olla normaalne. Kui temperatuur on kõrgem, on sul palavik ja peaksid jääma koju ning lasta haigusel mööduda.

Puhka end korralikult välja
Paljud inimesed ei võta külma korral piisavalt aega puhkamiseks, kuid see on kriitilise tähtsusega. Keha vajab rohkem puhkust kui tavaliselt, et võidelda infektsiooniga. Kui võimalik, jää koju, välti stressi ja maga piisavalt. Ole enda vastu lahke, võimalda endale piisavalt aega puhata.

Niisuta hingamisteid
Külma korral on oluline hoida oma hingamisteed niisutatuna. Üks võimalus on kasutada niisutajaid. Teine võimalus on hingata auru sisse, kasutades näiteks sooja duši all käies, kuuma teki sisse mässituna, inhalatsiooniseadme abil, mida saab osta apteegist või lisades kuuma vett kaussi ja hingates selle sisse koos võimaliku lisandina eukalüptiõli või teiste eeterlike õlidega.

Joo palju vedelikke
Külga haigestumisel on oluline tarbida piisavalt vedelikke. Hüdratsioon aitab hoida kurgu niisutatuna ja suurendab vereringet. Jooge tavalist vett, sooja teed, või mõne puu- või köögivilja smuutit, et lisada kehale täiendavaid toitaineid. Samuti on hea vältida alkoholi tarbimist, kuna see kuivatab keha, mis võib halvendada külma sümptomeid.

Söö hästi
Hea toitumine on külmetushaiguse ajal kriitilise tähtsusega, kuna keha vajab rakkude uuenemiseks ja immuunsüsteemi tugevdamiseks piisavalt toitaineid. Tarbi rohkelt puuvilju ja köögivilju, mis sisaldavad palju A-, C- ja E-vitamiine, samuti tsinki ja seleeni, mis aitavad võidelda infektsiooniga. Tervislik toitumine aitab ka kaaluda haiguse mõju kehale paremini.

Kasuta sobivaid ravimeid
Paljud inimesed otsustavad reklaamide, tuttavate soovituste või müüjate abil juba alguses kasutada ravimeid ilma arsti soovituseta. Kui kavatsed juua külmetusvastaseid ravimeid, on oluline teada, et kõik ravimid ei sobi igaühele. Mõned ravimid võivad olla vastunäidustatud rasedatele või lastele, samuti võib neil olla kõrvaltoimeid. Seetõttu on oluline rääkida oma arstiga, enne kui otsustad võtta ravimeid.
Tee lihtsaid ennetavaid samme
Ennetamine on parem kui ravi. Külmetuse ennetamiseks on mitmeid lihtsaid samme, näiteks käte pesemine regulaarselt, vältides inimeste vältides inimestega kohtumist, kes on haiged, või hoides oma immuunsüsteemi tugevana regulaarsete füüsiliste harjutuste ja tervislikku toitumise abil. Selline ennetamine aitab vältida külma ja teeb kehale hädavajaliku tugevuse ja kaitsetunde.

Järeldus
Kuigi külmetushaigus on tavaline, ei pea see tähendama, et peate tunda end halvasti. Oluline on puhata, tarbida piisavalt vedelikke, süüa toitaineid, hoida oma hingamisteed niisutatuna ja vajadusel kasutada ravimeid. Kui sul on külm, tea, et sa saad sellest hoolimata hakkama! Loetletud sammud aitavad kaasa sinu paranemisele ja panevad keha kiiremini tervenema ning tunnete ennast taas oma tavapärase minana!