Nullkulu

Nullkulu

kuidas teha kindlaks sõrmuse suurust?

Kas oled kunagi sattunud olukorda, kus oled poodi sisenenud ja näinud sõrmuseid, mida soovid osta, aga pole kindel, millist suurust valida? Või oled juba sõrmuse ostnud, kuid kodus selgub, et sõrmus on kas liiga suur või liiga väike? See võib olla pettumust valmistav kogemus, kuid õige suuruse kindlakstegemine ei pea olema raske. Selles artiklis õpid, kuidas saate ise kindlaks teha oma sõrmuse suuruse.

Mis on sõrmuse suurus? Kuidas mõõta sõrmust?
Sõrmuse suurus on numbrikood, mis määrab sõrmuste sisemise läbimõõdu. Selleks, et saada õige sõrmuse suurus, peate mõõtma sõrmuste läbimõõtu. Kuid enne mõõtmist, veenduge, et sõrmus on puhas ja kuiv. Kui sõrmusel on kandiline kivi, ärge kasutage selle peal mõõdulinti, kuna see võib kriimustada kivi või teha ebakorrapäraseid numbreid.

Kuidas mõõta oma sõrme läbimõõtu?

Kasutage paberit

Ühe meetri paberilindi abil lihtsalt mõõdake oma sõrme ümbermõõtu. Märkige punkt, kus lindi mõlemad otsad kohtuvad. Seejärel mõõdke linti joonlauaga ja leidke mõõdetud numbrite alusel suurus.

Kasutage sõrmuste mõõdikut

Sõrmuste mõõdikuid saate tavaliselt osta kauplustest, kus müüakse sõrmuseid. Sõrmuste mõõdik koosneb rõngastest, mis vastavad kindlatele numbrikoodidele, mis näitavad sõrmuse suurust. Asetage sõrmuste mõõdik ettevaatlikult sõrmele ja valige sobiv suurus, mis sobib teie sõrmega.

Kuidas mõõta vastavalt rahvusvahelistele suuruste standarditele?

Eesti suuruses määratletakse sõrmuse suurus kui numbrikoodi 1 kuni 20. Sõltuvalt tootjast võivad sõrmuste suurused erineda, kuid rahvusvaheliselt kasutatakse ka ametlikke suuruste standardeid. Sõrmuste suurus määratakse tavaliselt diameetriga millimeetrites. Kõige levinumad maailma standardid on USA standard, Briti standard ja Euroopa standard.

USA Sõrmuse suurus:

USA standard pakub laia valikut sõrmusesuurusi, alates numbri 1-st kuni numbrini 15, millele järgneb numbrite vahemik 15½ kuni 24. Kuidas mõõta USA standardi järgi? Võtke mõõdulint ja mõõtke sõrme ümbermõõt. Mõõtke numbritega näidatud suurused ja leidke mõõdetud numbrite alusel sobiv suurus.

Euroopa sõrmuse suurus:

Euroopa suurusele vastavad suurused jäävad tavaliselt vahemikku 44–76, kusjuures sagedamini leiduvad suurused on vahemikus 50–65. Kuidas mõõta Euroopa suuruse järgi? Selleks, et teada saada oma sõrmuse suurust Euroopa standardi järgi, lisage mõõdetud ümbermõõdule 40 ja seejärel leidke sobiv suurus. Näiteks kui mõõdetud ümbermõõt on 51 mm, siis lisage 40 ja saate 91. Euroopa suurus on 91.

Briti sõrmuse suurus:

Suurused vastavad numbritega vahemikule A kuni Z, kusjuures A on vaieldamatult väikseim suurus. Britid kasutavad mõõtmiseks numbrituumikuid, kusjuures kõige levinum suurus on K, mis on umbes 16 mm diameetriga. Kuidas mõõta Briti suuruse järgi? Selleks, et teada saada oma sõrmuse suurust Briti standardi järgi, mõõtke sõrme ümbermõõt ja leidke sobiv suurus tabelist, mis vastab teie mõõdetud numbritele.

Kuidas valida õige sõrmuse suurus?

Sõrmuse suuruse valimine sõltub eelkõige sellest, kus soovite sõrmust kanda. Kui soovite sõrmust kanda sõrme alumises osas, valige suurem sõrmuse suurus. Kui soovite, et sõrmus oleks pingul, valige pisut väiksem suurus. Kõige tähtsam on veenduda, et sõrmuse suurus oleks teie sõrmega mugav ja sobiv.

Kokkuvõte

Kokkuvõtteks tuleb öelda, et õige sõrmuse suuruse määramine on oluline, et vältida hilisemaid ebameeldivusi. Nüüd, kui teate, kuidas ise sõrmuse suurust mõõta, on teil võimalus ise valida sobiv sõrmuse suurus. Oluline on meeles pidada, et sõrmuse suurused võivad erineda olenevalt tootjast või piirkonnast. Seetõttu on soovitatav enne ostu teha sobiv uurimustöö ja veenduda, et valite õige suuruse. Suurustabelid ja mõõdikud võivad olla väga abiks õige suuruse valimisel. Lõpuks, kui teil on siiski kahtlusi, pöörduge sõrmuse müüja poole abi saamiseks.