Nullkulu

Nullkulu

kuidas valida kondoomi suurust?

Kondoomid on tänapäeval kõige laiemalt kasutatav barjäärimeetod raseduse ja sugulisel teel levivate nakkuste (STL) ennetamiseks. Kuigi kondoomide olemasolu on teada juba sajandeid, siis paraku on piinlikkustunne ja vähesed teadmised nende valiku kohta kahandanud nende kasutamise osakaalu. Enamikel juhtudel valitakse kondoomi suurus suvaliselt, ilma et oleks eelnevalt selgunud, kui suur või väike see peaks olema. Mis on kondoomi suurustest oluline teada? Kuidas seda valida? Seda ja palju muud sellest artiklist lähemalt ja ausas keeles.

Mis on kondoomi suurused?

Kondoomide suurused varieeruvad kitsast kuni suure laiusega. See on vajalik, et sobida erinevatele peenise suurustele, samuti see, et kondoom püsiks kohas ning selles ei oleks liiga palju või vähe õhku. Tavaliselt mõistetakse kondoomi suuruse all peenise erekteeritud olekus ümbermõõtu.

Uuringud on näidanud, et meeste peenised on erineva suurusega ning seetõttu peaks kondoomi valiku juures alati arvestama enda peenise suurusega. Vale suuruse kasutamine võib viia kondoomi purunemise või libisemiseni, mis omakorda võib põhjustada STLi või ei pruugi piisavalt kaitset pakkuda.

Kondoomide suurused jagatakse kolmeks kategooriasse: standardne, suurem ja tavalisest kitsam. Standardne kondoom on keskmise suurusega meestele, kes ei tunne probleeme kondoomi kandmisega. Kitsamate kondoom suuruste olemasolu on seotud nende soovidega, kellele standardkondoomi suurus on ebasobiv – see võib juhtuda kas suuruse tõttu või kuna neil on eelistus tihedama rõhu all olevaks kondoomiks. Suuremate kondoomide osas on tegu nende jaoks, kelle peenis on keskmisest suurem, kuid kes ei tunne end kitsa kondoomiga mugavalt.

Miks on tähtis valida sobiv suurus?

Kui sul on vale suurusega kondoom, on sellel mitmeid probleeme, mis võivad mõjutada sinu kogemust ning võivad isegi riskida sinu tervisega:

Kondoom puruneb: Kui te olete valinud liiga väikese kondoomi, võib see puruneda. Kui teie jaoks on sobivat suurust keeruline leida, proovige leida suuremat variant.

Kondoom kukub maha: Kui teil on ebapiisavalt sobiva suurusega kondoom, ei pruugi see korralikult kinni jääda, õhku sisse lasta või lihtsalt alla libiseda, mis on samuti riskantne.

Tunnete ebamugavust: Kui kondoom on liiga väike, võib see olla ebamugav. Liiga kitsas või lõtv materjal võib tekitada ebamugavusi, muutes seksi vähem nauditavaks.

Kuidas valida endale sobivat suurust?

Enne ostu sooritamist peaksid mehed mõõtma oma peenise erekteeritud olekus ümbermõõtu, et tagada sobiv suurus ja mõnus kasutajakogemus. Kondoomid, mis sobivad just sulle, peaks olema liibuvad, kuid mitte liiga pinges ega ka mitte liialt lõdvalt.

Eelistada võiks meditsiinilise kvaliteediga lateksist valmistatud kondoomi. Vältida tuleks lõhnaainete kasutamist, sest lõhnaainete lisamise eesmärk on varjata lateksi ebameeldivat lõhna ning seetõttu tekib lõhnaliste kondoomide puhul kõrgem risk raskete infektsioonide tekkeks.

Kondoomide ostmine võib olla piinlik, kuid see ei tohiks olla takistuseks. Soetatud kondoomid peaksid alati olema pakendites ja kontrollitud. Kondoomid on ja jäävad kõige tavalisemaks ja tähelepanuväärseks barjäärimeetodiks, seega on selle õige kasutamine otseselt seotud tervisega ning samuti sinu seksuaalsete kogemustega.

Järeldus

Kondoom on STDde jaoks parim kaitsemeede ning eriti oluline on valida endale sobiv suurus. Selleks, et valida sobiv suurus, tuleb meestel mõõta oma peenise ümbermõõtu, et leida just endale ideaalne kondoomi suurus. Eelistada tuleks kindlasti meditsiinilise kvaliteedi lateksist valmistatud kondoomi, et vältida allergilisi ja silmade põletikke.

Oluline on märkida, et parimat sobivat suurust proovides tuleks hinnata nii laius kui ka pikkus, et tagada maksimaalne kasutusmugavus ja turvalisus. Kondoomi kasutamine koos suguelu ajal ühe või mitme partneriga on parim viis ennast ja oma partnereid STD-dest kaitsta. Lõpuks, suuruse valimisel tuleb silmas pidada, et see on sinu ja partneri jaoks turvaline ning meeldiv kogemus.