Nullkulu

Nullkulu

kuidas ma perega soome otsustasin kolida?

Kuidas Ma Perega Soome Otsustasin Kolida

Eelmisel aastal otsustasin koos oma perega Soome kolida. Nagu paljud Eesti pered otsustasime ka meie põhjanaabrite juurde minna parema elu eest. Meie jaoks oli Soome maailm täis võimalusi ning avastamist ning see tundus ideaalne koht uue elu tegevuste alustamiseks.

Miks otsustasime Soome kolida?
Elada justkui Eestis oli kaunis ja meie jaoks väga kallis elulaad, seega pidime valiku tegema. Andsime endale aega ja arutasime palju erinevaid võimalusi. Otsustasime seisuga päriselt Soome kolida peale seda, kui leidsime töökoha ja kodu. Soome liigub väga palju tehnoloogia suunas ja nende elustandard on tunduvalt kõrgem kui Eestis.

Kuidas leidsime tööd Soomes?
Kõige esimene asi, mida tegime, oli külastada töömessi. Nõnda sain oma töökoha Soomes. Soomes on nii palju erinevaid töövõimalusi, kuidas leida just endale kõige sobivaim, seega oli tööle asumise koha leidmine paras katsumus. Soomes on väga palju ka online tööpakkumisi, kus saab ennast turundada ning tööd suurele hulgale inimestele.

Kuidas leidsime kodu Soomes?
Kodu otsimine võttis meile palju aega. Tegime mitmeid korteri vaatamisi ning leidsime endale lõpuks sobiva koha elamiseks. Pärast Soome kolimist saime elamiseks ka lisaruumi, mida saame kasutada külaliste vastuvõtmiseks.

Kuidas koos uue keskkonnaga kohaneda?
Kohanemine uue keskkonnaga võttis aega, kuid meil olid suured unistused ning lootused. Soomes elamine on palju mugavam kui Eestis ja kuna elame väikelinnas, siis on ka piirkond palju vaiksem. Meie peres on ka laps ning tema jaoks on Soomes olemine suurepärane, sest siin on palju rohkem tegevusi.

Millised on Soome elamiskulud?
Soome elamiskulud on võrreldes teiste euroopa riikidega väga kõrged. Kuid meie jaoks on see palju mugavam kui Eestis elamine. Siin on palju erinevaid programmid, mis toetavad peresid ning suurepärased raviteenused. Samuti on Soomes väga hästi arenenud ühistranspordi võrgustik.

Soome kultuur ning haridussüsteem
Soome kultuur erineb päris palju võrreldes Eestiga, kuid meile see väga meeldib. Soomes on haridussüsteem väga kõrgel tasemel ning igaühel on võimalus omandada kõrgharidus. See on midagi, mida eriti Eestis ei ole, seega oli see meie jaoks väga muljetavaldav.

Kokkuvõtteks
Soome kolimine oli meie jaoks suur kogemus. Soomes elamine on loonud palju uusi võimalusi ning avastusi. Oleme õnnelikud, et leidsime Soome ning soovitame ka kõigile teistele Eesti peredele seda kogemust. Soome on kahtlemata üks parimaid kohti elamiseks ning avastamiseks, seega ei tohiks seda kogemust jätta kasutamata. Kui tunned, et oled valmis suureks seikluseks, siis on Soome just õige koht.