Nullkulu

Nullkulu

miks eesti ja soome hümn sama?

Miks Eesti ja Soome hümn on sama – SEO-Optimeeritud Artikkel

Eesti ja Soome on geograafiliselt naaberriigid, ja nendel kahe riigi vahel on mitmeid sarnasusi ning ühiseid jooni. Üks nendest ühisjoontest on nende rahvushümnide sarnasus. Eesti ja Soome hümn on tuntud oma sarnasuse poolest, mis on pälvinud palju tähelepanu nii Soomes kui ka rahvusvaheliselt. Selles artiklis uurime põhjuseid, miks Eesti ja Soome hümn on sama ning uurime, mis neid kahte ühendab.

Sarnasused ja võrdlused

Kui võrrelda kahte hümni, siis ei ole raske märgata, et need on tõepoolest väga sarnased nii meloodia kui ka sõnade poolest. Mõlemal hümnil on sama rütmi ja tempo ning sarnane harmoonia. Hümni sõnad on samuti väga sarnased, kuid erinevad keeles. On ütlematagi selge, et need hümnid on üksteisega lahutamatult seotud.

Hümni ajalugu

Eesti hümn on kirjutatud 1869. aastal eesti keeles ja selle autoriks on Fredrik Pacius, kuid selle eestikeelsed sõnad on tuntud kui “Mu isamaa, mu õnn ja rõõm”. Soome hümn, mille nimi on “Maamme”, on pärineb 1848. aastast ja selle autoriks on samuti Fredrik Pacius. Sellest ajast alates on need kaks hümni olnud kahe maa jaoks väga olulised ja need on mõlemale rahvale sümboolsed.

Hümnide tähendus

Nii Eesti kui ka Soome hümnid väljendavad patriotismi ja armastust oma kodumaa vastu. Selle kaudu edastavad need hümnid sarnast sõnumit – austus ja armastus kodumaa vastu. Hümni sõnad väljendavad kodumaa looduse kaunistust ja kõige selle poolepandud kõva tööd ja vaeva. Need sarnased mõtted on aluseks rahvaühendusele ja kodumaa armastusele.

Lõppsõna

Nii Eesti kui ka Soome rahvushümnid on mõlemad tuntud oma sarnasuse poolest. Nad on kaunid laulud, mis on oluline osa kummagi riigi ajaloost ja kultuurist. Nende hümnide sarnasus erinevate rahvaste ja kultuuride seas kinnitab, et muusika ulatab palju kaugemale kui ühiskondlikud piirid. See on väike detail, mis seob kaht riiki lähemalt kui miski muu. Rõõm kuulata ja laulda, nii Eesti kui ka Soome hümni, on omamoodi kuulutus sellest, et meie maa on põhjamaade kroonijuveel.