Nullkulu

Nullkulu

kuidas ma perega soome kolisin?

Kuidas ma perega Soome kolisin

Tere sõbrad! Täna räägin teile oma loo sellest, kuidas ma perega Soome kolisin. Olen õnnelik, et saan te withte jagada meie kogemust kodumaa jätmine ja uue elu alustamise kohta Soomes.

Alustame algusest. Meie jaoks oli Soome alati olnud huvitav ja ahvatlev maa. Me elasime Eestis, raputasime linnaelu ja otsisime rahulikumad ja paremad võimalused. Olime alati tahtnud Soome minna uurima, tööd otsima ja uusi kogemusi saama.

Eelmisel aastal oli meie elus suur muutus ja otsustasime, et oleks aeg minna Soome ja proovida meie õnne seal. Nii hakkasime uurima, kuidas saaksime Soome kolida ja leida tööd seal.

Olime otsustanud minna Soome koos meie väikese perega, seega oli meil palju asju arutada ja planeerida. Meie kõige suurem mure oli leida majutus, kuna me ei teadnud veel, kuhu täpselt Soomes minna tahame.

Alguses tundus meie plaan väga keeruline ja stressirohke, kuid me ei andnud alla. Me alustasime otsinguid ja võtsime appi ka erinevad veebilehed, mis aitasid meil leida töökohti ja majutust Soomes.

Esimestel kuudel oli meie elu väga keeruline ja väsitav ning kohtasime ka palju takistusi. Me pidime õppima uut keelt, kohanema uue kultuuriga ning meie õnne oli ka testitud.

Kõige olulisem asi, mida me oma uues elus tegime, oli suhtlemine kohaliku kogukonnaga. Meie uus kogukond võttis meid hästi vastu ning aitasid meil kohaneda ning mugavalt tunda. Soomes on palju kohalikke organisatsioone ja klubisid, mis aitavad sisserändajatel kohaneda ning oma uut kodulinna armastama õppida.

Meie uus kodulinn oli väikelinn lõuna Soomes. Kuigi see oli väike, oli see armas ja sõbralik ning me tundsime end seal kodusena. Meie majutus oli ka õnnelik juhus – leidsime veebilehe kaudu ilusa korteri, mis oli täpselt meie kriteeriumite järgi.

Töö leidmine ei olnud lihtne, kuid kuna me tõeliselt tahtsime uue eluga edasi minna, jätkasime tööotsinguid ja lõpuks leidsime mõlemal endale tööd, mis olid igati sobilikud ja vajalikud.

Soome kultuur on eriline ja huvitav. Inimesed on sõbralikud ja avatud ning Soomes on palju ilusat loodust. Elada Soomes on nagu elada raamatus, mis on täis üllatusi, seiklusi ja uusi tuttavaid.

Kokkuvõtlikult võin öelda, et Soome kolimine oli üks parimaid otsuseid, mida oleme teinud. Kuigi algus oli keeruline, oleme nüüd õnnelikud ja rahul uue eluga, mille oleme Soomes leidnud. Kui teil on kavas Soomes asuda elama, siis soovitan kindlasti seda proovida ja end avastamiseks avada.

Lõpetuseks tahan öelda, et Soome kolimine oli küll raske, aga see oli ka üks meie elu kõige tähtsamatest sammudest. Meie uus elu Soomes on täis armastust, kohanemist, õppimist ja ühistegevust. Kui olete otsustanud minna Soome ja alustada uut elu, siis järgige oma unistusi ja ärge kunagi kaotage lootust, sest kõik on võimalik, kui panustame aega ja vaeva. Õnnitlused teile ja edu uute seiklustega!