Nullkulu

Nullkulu

kuidas leida sõpru?

Kuidas leida sõpru: lihtsad võtted suhtlemisoskuste arendamiseks ja uute sõprussuhete loomiseks

Sõprussuhted on meie elus üliolulised. Nad pakuvad tuge, rõõmu, lohutust ja võimalusi uute kogemuste ja teadmiste omandamiseks. Kuid kuidas leida uusi sõpru, eriti kui oled introvert või kui oled just kolimas uude kohta? Siin on mõned lihtsad võtted suhtlemisoskuste arendamiseks ja uute sõprussuhete loomiseks.

Leidke uusi võimalusi sotsiaalsete kontaktide saamiseks

Esmalt võib olla kasulik uurida kohalike kogukonnagruppide, spordiklubide või huviringide kohta ning leida neist endale sobiv. Liitudes grupiga, on sul võimalik tutvuda uute inimestega, kes jagavad sinuga sarnaseid huvisid. Seega, ühiselt meeldivalt aega veetes tekib lihtne läbisaamine ning võimalikult sujuvalt tekkivad sõprussuhted. Samuti on väärtuslik osa õppida enesele uusi hobisid – teisisõnu on parem valida selline hobi, mis võimaldab silma peal hoida õppimiskõveral ja pakkuda kõneainet sõpradega suheldes.

Samuti on võimalik osaleda vabatahtlikus töös erinevates ühingutes või liituda töökohas korraldatavate seltsidega. Enamus võimalusi omandavad tõsise tähenduse, ainult kui inimene ise on nende suhtes aktiivne. Nii on näiteks tekitatud head suhted oma töölasega on võimalus palju lihtsamalt arendada uusi sõprussuhteid.

Ärge kartke suhelda ja innustage vestlusi

Mõnikord võib tunduda, et uute inimestega suhtlemine on ebamugav. Kuid avatud ja aktiivne suhtlus võib aidata sõprussuhteid kergemini luua. Kui kohtad uusi inimesi, võiksid ennast tutvustada ning uurida nende huvisid ja eluolu. Kui samuti hoitakse universaalne vestlus kõnealuse gruppiga, saavad kõik osalised sõbralikult üksteisele läheneda. Samuti näitab inimesele endast huvitumine, mistõttu soovitatakse küsimusi “… Kuidas on sul möödunud päev?” “Kuidas su läheb?” – nendega hoida oma tähelepanu teises inimeses.

Seetõttu, et suhelda teiste inimestega, tuleb aktiivselt oma hoiakuid töödelda ja pühenduda teistest hoolimisele. Peale selle, võib mõnikord olla väga kasulik iseennast sundida läbi mingi katsumuse ja kogetud kogemuste kaudu sõbralike sidemete loomiseks.

Olge sõbralik ja abivalmis

Paljud inimesed hindavad sõbralikke ja hoolivaid inimesi ning on altid sõprussuhete loomisele nendega. Seetõttu võiks olla positiivne alati Inimest võõrale sind iseloomustada, siis on võimalik lisada teda oma sõprusringkonda. Samuti tuleks olla valmis lendama teiste abistamisse, aitamaks ületada raskusi ja jagama kogemusi.

Selleks, et ära tunda oma sõprussuhted, peaks olema valmis teisi tõsiselt kuulama, mõistma ning toetama kas lihtsalt kõneldes vestluses või siis pakkudes konkreetselt ka igakülgset abi. Hommikul suheldes või varemalt kokku leppides võib leppida kindla ajaga, kui kutsuda kaasa jalutama või koos lõunale või näiteks kontserdile. Samuti võivad abistamine ja toetamine aidata tugevdada olemasolevaid sõprussidemeid või luua uusi.

Pidage kinni ja hooldage olemasolevatest sõprussuhetest

Sõprussuhted ei lõppe uute sõprussuhete tekkimisel. Aeg-ajalt on oluline mõista, kui palju endal on kõnealuseid sõprussuhteid ning mõista vastupidi, kui palju seda vajatakse. Seetõttu ei ole parem suhteid lõhkuda, kui pakitud või lihtsalt ebamugavaks muututakse – pigem on paremat oodata mõningast muutust ja püüda teha selle nimel ka ise vaeva.

Kui oled loonud uusi sõprussuhteid, siis on oluline nende hoidmine ja tugevdamine. Olgu see siis sagedaste vestluste pidamine või üritustel käimine. Nii võivad suhted aja jooksul veelgi tugevamaks muutuda ja sõbrad muutuvad vajalikumaks toeks.

Kokkuvõte

Uute sõprussuhete loomine võib olla keeruline, kuid see on võimalik. Oluline on olla aktiivne, avatud ja sõbralik ning olla valmis teiste toetamiseks ja neid aitama. Ühine hobide jagamine, osalemine kohalikes sotsiaalsetes gruppides või vabatahtlikus töös on suurepärane viis uute inimestega tutvumiseks. Kui olete tutvunud, hooldage oma sõprussuhteid, olge aktiivsed vestijad, kohtuge regulaarselt ja leidkegi sõpru pikaajalise tähtajaga. Ärge unustage, et sõprussuhted on kahepoolne – kaaslasele huvi tundmine ning abistamine on ka kõige tugevama sõpruse aluseks.