Nullkulu

Nullkulu

kuidas laps potile saada?

Kuidas laps potile saada

Lapsevanematena kogeme sageli katsumust, kuidas koolitada oma väikest võsukest kasutama potitäit. Mingil hetkel, kui teie laps on piisavalt vana, peate sellest protsessist üle minema, sest mähkmed ei ole lõpmatu lahendus. Seega, kui olete mures lapse potitreeningu kohta, siis lugege edasi, kuidas muuta see protsess palju lihtsamaks.

Mil määral peaks laps olema väljaõppinud?

Enne kui hakkate potitreeningu teekonda alustama, on oluline määrata kindlaks, millal peaks laps olema väljaõppinud ja valmis potil käima. Lapsed on erinevad, nii et te ei saa ajakava jaoks kindlaid juhiseid anda. Kõige olulisem on soodne psühholoogiline seisund, kus laps on avatud poti ja tualeti kasutamise õppimiseks. Seda seisundit saavutatakse tavaliselt aasta kuni kahe aasta vanusena.

Rutiin on võti

Lapsed vajavad kindlat rutiini, mis aitab neil orienteeruda päeva jooksul. Soovitatav on teha kindlaks päevane graafik, mis näitab, millal peaks laps sööma, magama ja potil käima. See aitab lapsel loomulikult tualeti kasutama õppida, kuna nad kohanevad sellega täielikult.

Juhtkond on oluline

Potitreeningu edukus sõltub suuresti juhendamisest. Teil peab olema kannatlikkus ja rõõm, kui teie laps õpib potil käima. Veenduge, et olete alati oma lapsele kättesaadav nii füüsiliselt kui ka emotsionaalselt, et neid toetada ja juhendada.

Rohkem jooke, rohkem külastusi

Oluline on anda oma lapsele palju vedelikke, et nad tunneksid urineerimisvajadust sagedamini. Kui laps tunneb korrapärast survet, siis soodustab see organismi loomulikku protsessi ja annab teile rohkem aega, et reageerida enne, kui õnnetus juhtub.

Vahet pole, kui palju tagasilööke tuleb

Eriti alguses võib teil olla vaja tegeleda õnnetustega. Seda ei tohiks võtta ebaõnnestumisena, sest kõiki lapsi ei saa potil käima õpetada sama kiiresti. Fookus tuleb suunata positiivsele, toetavale kogemusele, mis aitab lapsel mõista, et nad teevad midagi erilist, olles ise otseselt kaasatud.

Motiveerimine on võtmeks

Kui laps teeb midagi head, tõstke alati esile nende saavutusi ja premeerige neid, et ta saaks aru, kui oluline on seda õppimist jätkata. Lisaks on võimalus edendada tunnustust ja positiivset suhtlust perekonna vahel.

Tagasivõtmisvõimalus

See koolitusprotsess võib osutuda ka ilmseks tagurpidikäiguks, mis võib teid nördimusega täita. Võib-olla olete juba otsustanud, et teie laps on selle võimatult meeleheitlikuks teinud. Kuid isegi siis tuleb olla kannatlik ja jätkata juhendamist. Kiitke oma last tema edusammude eest ja otsige alati võimalusi tema tugevustele tugineda.

Erinevate meetodite proovimine

Lastele sobivaid viise, kuidas õpetada neid potil käima, on palju. Kuid kõige olulisem on leida meetod, mis sobib teie lapsel kõige paremini. Mõnikord on see nii lihtne kui poti valimine, milles laps tunneb ennast kõige mugavamalt ja seeläbi õpib neid kasutama.

Säilitage positiivne suhtumine

Teil võib mõnikord olla tunne, et keelate oma lapsele liiga palju. Selle asemel proovige säilitada positiivne suhtumine, mis aitab lapsel tõeliselt õppida. Hoidke oma pilk suunatud lõpptulemusele – oma lapse potipädevusele.

Lõppsõna

Kokkuvõttes tuleb potitreeningutele läheneda rahulikult ja kannatlikult, ärge kiirustage protsessi ning pöörake tähelepanu oma lapse igapäevastele vajadustele. Peamine asi on motivatsioon – andke laps oma saavutuste eest tunnustust ja toetust, ning tagage, et nende protsess oleks positiivne kogemus. Kui pöörate tähelepanu nendele juhistele ja trikkidele, on see kindlasti palju lihtsam protsess nii teie lapsele kui ka teile endale.