Nullkulu

Nullkulu

kuidas kustutada id kaardi sertifikaate?

Kuidas kustutada ID-kaardi sertifikaate

ID-kaardi sertifikaatide kustutamine on üks olulisemaid tegevusi, mis tuleb teha, kui loobute ID-kaardist või kaotate selle. ID-kaardi sertifikaadid on digitaalsed dokumendid, mis sisaldavad teie isiklikke andmeid. Seetõttu on äärmiselt oluline tagada, et sertifikaadid oleksid kustutatud, et kaitsta teie privaatsust ja vältida identiteedivargust. Kui soovite teada saada, kuidas elektronset ID-kaardi lõplikult kustutada,siis loe edasi.

ID-kaardi tühistamine

Kõigepealt tuleb ID-kaart tühistada. See tähendab, et kaardi elektrooniline sertifikaat tuleb tühistada. Seda saab teha ID-kaardi iseteeninduskeskkonnas. Kui soovite seda teha, siis peate sisestama oma isikukoodi ja PIN1-koodi, klõpsama valikul “Käitus”, valima “ID-kaardi tühistamine” ja järgima juhiseid.

Sertifikaatide kustutamine

Kui olete ID-kaardi tühistanud, saate hakata kustutama sertifikaate. Sertifikaatide kustutamiseks peate installima riistvara krüpteerimistarkvara. Kõige tuntum tarkvara on ID-software. Kui olete tarkvara alla laadinud ja installinud, saate alustada sertifikaatide kustutamist. Klõpsake tarkvara peamenüüs valikul “Sertifikaadihaldur”.

Võtme paaride kustutamine

ID-kaardi sertifikaatide kustutamisel tuleb lisaks tühistamisele kustutada ka võtme paarid. Võtme paaride kustutamiseks klõpsake “Kasutajapaaride haldamine” aknas olevat valikut “Kustuta võtme paarid”. Kui olete seda teinud, valige “Jah” ja järgige ekraanil kuvatavaid juhiseid.

Sertifikaatide andmebaasist kustutamine

Kui olete võtme paarid kustutanud, saate kustutada sertifikaadid andmebaasist. Klõpsake peamenüüs valikul “Sertifikaatide haldamine”.

Andmebaasi sertifikaatide kustutamisel

Peate klõpsama valikul “Kustuta sertifikaadid”. Seejärel tuleb valida sertifikaadid, mida soovite kustutada. Kui olete sertifikaadid valinud, peate klõpsama “Kustuta” ja järgima juhiseid.

Registri kustutamine

Võtme paaride ja sertifikaatide kustutamise järel tuleb eemaldada ka registri kirjed. Registri kustutamiseks peate minema aadressile C:\ProgramData\Microsoft\Crypto\RSA\S-1-5-21-, kustutama kausta userSID ja selle sisu ning taaskäivitama arvuti.

Kokkuvõte

Sertifikaatide kustutamine on väga oluline kaitsemeede oma privaatsuse kaitsmiseks ja identiteedivarguse ärahoidmiseks. Kuid kustutamise protsess nõuab tähelepanelikku ja hoolikat lähenemist. Järgides ülaltoodud juhiseid, saate kindlustada, et olete ID-kaardi sertifikaadid lõplikult kustutanud ja ei jäta oma isiklikke andmeid ega privaatsust kaitseta ning ei riski satuda identiteedivarguse ohvriks.