Nullkulu

Nullkulu

kui palju maksab id kaardi tegemine?

Kui palju maksab ID-kaardi tegemine?

ID-kaart on Eesti Vabariigi kodanike jaoks üks olulisemaid dokumente. Seda kasutatakse igapäevaselt pangaasjade, ametiasutustega suhtlemise ja riigiportaalide kasutamise jaoks. Kuigi ID-kaardi taotlemiseks on olemas ametlikud kanalid, on paljudel inimestel endiselt küsimusi ID-kaardi saamise ja selle maksumuse kohta. Selles artiklis keskendume sellele, kui palju maksab ID-kaardi tegemine Eestis.

Millised on ID-kaardi taotlemise nõuded?
Enne kui hakkame rääkima ID-kaardi maksumusest, peame vaatlema, millised on ID-kaardi taotlemise nõuded. ID-kaardi taotlemiseks peate esitama isikut tõendava dokumendi (passi või isikutunnistuse), raamatupidamisdokumendi ja pildi, mis vastab ID-kaardi fotonõuetele. Kui isikut tõendav dokument on aegunud, on vaja esitada ka uus isikut tõendav dokument.
ID-kaardi taotlemiseks peate minema politseijaoskonda, mis on teie elukoha lähedal. Sõltuvalt jaoskonnast võib kaardi taotlemiseks olla vaja eelnevalt broneerida aeg. ID-kaardi taotlemise protsess võib võtta kuni kaks nädalat.

Kui palju maksab ID-kaardi tegemine?
Nüüd kui oleme läbi vaadanud ID-kaardi taotlemise nõudmised, saame rääkida ID-kaardi tegemise maksumusest. ID-kaardi tegemise eest tasumine toimub politseijaoskonnas kohapeal. Hinnad võivad erineda sõltuvalt jaoskonnast, kuid praegu on ID-kaardi maksumus Eestis 35 eurot.

Mis on kaasnevad kulud ID-kaardi taotlemisel?
Lisaks ID-kaardi tegemise tasule peate võib-olla tasuma ka teisi tasusid. Näiteks kui peate taotlema uut isikut tõendavat dokumenti, siis on sellel oma hind. Kui teil on vaja taotleda dokumente välisriigi asutusele, võib see maksta ka lisaraha.

Kokkuvõte
ID-kaardi taotlemine on oluline, et saaksite igapäevaselt mugavalt panka kasutada ja ametiasutustega suhelda. Selleks, et saada ID-kaarti, peate järgima ametlikke nõudeid, sealhulgas esitama vajalikud dokumendid ja makstes tasu. Praegu on ID-kaardi tegemise hind Eestis 35 eurot. Kui teil on lisaküsimusi, võtke ühendust oma lähima politseijaoskonnaga.