Nullkulu

Nullkulu

kuidas kiirendada ainevahetust?

Kuidas kiirendada ainevahetust

Ainevahetus protsess on kehas väga oluline, sest see tagab toitainete omastamise ja kõrvalekandmise ning aitab ka kaalu kontrolli all hoida. Kui keha ainevahetust on võimalik kiirendada, siis on see tervisele väga kasulik. Selle artikli eesmärgiks on anda ülevaade kuidas kiirendada ainevahetust ja mida selleks teha tuleks.

Alusta oma päeva valgu- ja kiudainerikka hommikusöögiga

Hommikusöök on päeva kõige olulisem eine. Selleks, et keha ainevahetus oleks heas korras, on oluline alustada päeva hästi valitud hommikusöögiga. Valikus võiks olla valgurikas hommikusöök, näiteks muna, omlett või maitsestamata jogurt, mis tagab energia kogu päevaks. Samuti on hea lisada vilja ning täisteratooteid, kuna need sisaldavad kiudaineid, mis aitavad hoida veresuhkru tasakaalu.

Suurenda vee tarbimist

Tarbi rohkem vett, kuna vedeliku tarbimine on keha ainevahetuse jaoks väga oluline. Vesi aitab kaasa ka seedeprotsessidele ning aitab eemaldada kehast jääkaineid. Üks lihtne nipp, kuidas rohkem vett tarbida, on enne sööki juua klaasitäis vett.

Treeni regulaarselt

Regulaarne treenimine kiirendab ainevahetust. Treeningu ajal saavad lihased rohkem tööd, mis aitab suurendada keha energiakulu. Treening peaks olema mitmekülgne, sisaldades erinevaid harjutusi, nagu jõutreening, kardiotreening ja venitusharjutused. Treeningusse tasub lisada ka intervalltreening, mis aitab tõsta ainevahetuse kiirust.

Maga piisavalt

Piisav uni aitab ainevahetuse kiirust tõsta. Kui inimese uni on regulaarne ning kestab üle 7 tunni, siis on ta organismi jaoks piisavalt taastunud ja energiat täis. Une puudus võib organismi jaoks olla stressirohke olukord, mis selle ainevahetuse aeglustab.

Lisandite tarbimine

Suuremate probleemide korral võib toidulisandite tarbimine aidata ainevahetuse kiirust tõsta. Näiteks soovitakse loomulikult saada ainevahetuse suurendamisel abi taimede, nagu rohelise tee ja kofeiini tarbimisest. Samas pole lisandite tarbimine kuidagi kohustumuslik.

Söö pigem väiksemaid portsjoneid

Kui soovitakse ainevahetuse kiirust tõsta, siis tuleks eelistada küllastustunde tekitamist väiksemate portsjonitega. See tagab organismi kauemajalisema energiapote. Samuti on hea sundida organismi lisakoguseid põletama treenimise toel.

Liigu rohkem

Liikumine mõjub ainevahetuse kiirusele tõsta. Näiteks võiks valida trepi asemel lifti asemel trepata või võiks autost väljudes sõbra või töökaaslase asemel jalutuskäigu ette võtta. Ka tööl tasub puhkepausidel liikuda, mitte toolil istuda. Kui keha liigutab, siis ainevahetus töötab parimal viisil.

Kokkuvõte

Ainevahetuse kiirust tuleks iga päev tarkuse piires tõsta. Selle artikli kaudu on põhilised punktid ainevahetuse kiirendamiseks välja toodud: regulaarne treening, piisav uni, valgu- ja kiudainerikka toidu söömine, vee tarbimine ning lisandite tarbimine. Peamine on, et kõik need tegevused toimuksid sageli ning oleksid ka regulaarseteks toiminguteks igapäevases ellu integreeritud. Kui need on tehtud, siis suudab organism põletada rasvu ja viib keha tippvormi.