Nullkulu

Nullkulu

kuidas on võimalik kompostimist kiirendada?

Kuidas on võimalik kompostimist kiirendada?

Kompostimine on suurepärane ja looduslik viis oma aia- ja köögijäätmete ära kasutamiseks. See on tõhus viis olmejäätmete eliminatsiooniks ja samaaegselt mittestressirohke taimede jaoks vajaliku mikroobse taimetoidu saamiseks. Kuigi see on bioloogiline protsess, mida tehakse looduslike vahenditega, saame kompostimist kiirendada mitme meetodiga. Selles artiklis vaatleme, kuidas saate oma aia- ja köögijäätmete kompostimise kiirendada, et saada oma aia jaoks parimaid ja tervislikumaid tulemusi.

Miks on importantne kompostimine?

Enne kui hüppame teemasse, räägime sellest, miks kompostimine on oluline. Üks peamisi põhjusi on see, et see on oluline samm kodumajapidamise jäätmete vähendamisel. Teine peamine põhjus on see, et see on suurepärane taimetoit ja aitab toita aia taimi. Kompost on ka keskkonna jaoks saastekontrollimeetod, sest see aitab hoida jäätmeid ära prügilatest. See on looduslik lahendus paljudele kaasaegsetele keskkonnaprobleemidele.

Mida on vaja kompostimise kiirendamiseks?

Kompostimise kiirendamiseks peate esiteks looma ideaalsed tingimused. Ideaalseteks tingimusteks on optimaalne niiskustase, õhk ja temperatuur. Oluline on, et te ei unustaks õhu juurdepääsu, sest mikroobid vajavad hapnikku ja nii toimub kompostimine kiiremini. Parim viis selle tagamiseks on aia- või köögijäätmete regulaarselt segamine. Kui kasutate tavapärast komposti mahutit, peaksite seda punkti väga silmas pidama, sest õhu juurdepääs võib olla piiratud. Parim lahendus on kaevata kasutamata maad üles, segada see kompostiga ja lasta sel talvituva ajal toimida.

Millised materjalid on kõige paremad koostisosad komposti jaoks?

Kõige paremad koostisosad komposti jaoks on aia- ja köögijäätmed ning kärbitud oksad. Kui teil on puidust kastid, võite neid otse kasutada. Segage oma jäätmed võrdselt (pool märga rohtu ja pool kuiva prügi).

Mida peaks vältima?

Vältige koduloomade ja liha jäätmete lisamist segusse, sest need võivad kahjustada maapinda kui need hajutatakse valesti ringsse või selle tihti segunemist ka dosaaž erinevates kogustes põhjustab kahju kompostimisele.

Kui tihti peaks komposti segama?

Komposti tuleks segada regulaarselt iga 3-4 päeva tagant, et tagada õige õhuvool ja kogu segu häireteta. Kindlasti veenduge, et taimede kasutamisel tegemist saaks kahjustamine kohta nn külmutusajaga. Pöörake segu ettevaatlikult, kuid siiski põhjalikult.

Kuidas kontrollida niiskustasemeid?

Komposti niiskuse taseme kontrollimiseks kasutage kätt ja veenduge, et segu oleks märg, kuid mitte liiga. Kui segu on liiga märg, lisage jäätmetele kuiva prügi. Kui segu on liiga kuiv, lisage jäätmetele vett.

Kuidas teada, millal kompost on valmis?

Kompost on valmis, kui see näeb välja nagu tavaline must muld. Kompost võib võtta mitu nädalat või isegi kuid, et valmida, sõltuvalt teie ülesseatud ning aia taimede elutsüklist. Kindlasti õpetage ennast tundma tavaline kompostitud muld, et saaksite eristada tekstuuri ja lõhna, mida kompost peaks olema. Tehke kindlasti regulaarseid uuringuid iga kuu ja veenduge, et segu jääks hästi ära. Kõige parem on hoida komposti väljaspool maja, nii et see ei tekitaks ebameeldivat lõhna. Kasutage uut komposti aia toitmiseks, juurviljade kasvatamiseks ja kõikide teiste taimede kasvatamiseks.

Kompostimine on üks odavamaid ja kõige looduslikumaid loomingulisi võimalusi aia jäätmete tegemiseks. Isegi kui te ei ole aiale hooldamises eriti kogenud, on kompostimine lihtne protsess, mis annab sulle tagasi mulda ja toitu. Jälgige käesolevas artiklis esitatud juhiseid ja saate aia parimad tulemused!