Nullkulu

Nullkulu

kuidas kasvatada preeriakellukest?

Kuidas Kasvatada Preeriakellukest:

Preeriakellukese (Campanula americana) kasvatamine on lihtne ja lõbus viis oma aeda kaunistada värvika ja lõhnavaga. Preeriakellukese lopsakad põõsad sobivad suurepäraselt aia piiride, veebisaitide ja üksikute maastikuelementide jaoks. Lugege seda artiklit, et teada saada, kuidas kasvatada preeriakellukest, ja nõuandeid nende hoolitsemiseks.

Valige sobiv koht:

Preeriakellukese kasvatamisel on oluline valik paik, kus see kasvab. Taim vajab kasvuks päikesepaistelist või kerge varjundit pakkuva paika, kus muld on hästi kuivendatud. Enne istutamist eemaldage umbrohud ja lõigake sügavuseni umbes 8-10 tolli.

Valige sobiv muld:

Preeriakelluke eelistab happelisi muldasid, mille pH on 5,5 kuni 6,Mulla koostis peaks olema viljakas ja hästi kuivendatud. Enne istutamist on oluline mulda segada orgaaniliste kompostidega, et suurendada toitainete sisaldust.

Istutage taime:

Preeriakellukeste istutamiseks valmistatakse süvendid, mis on sama suured kui taime juurepall. Pärast auku asetamist asetage juurepall sinna ja täitke süvend muldaga.

Kasvatage Preeriakellukest:

Preeriakellukese põõsad vajavad regulaarset kastmist ja väetamist, et tagada nende kasvu ja heaolu. Kasta taime sügavalt üks kord nädalas. Eraldage kevadel väetis viljakasse mulda. Enne talve võib väetamist vähendada. Eemaldage kuivad ja kolletunud lehed regulaarselt.

Paljundage Preeriakellukesi:

Preeriakellukeste paljundamine on lihtne. Neid saab paljundada pistikute, seemnete või jagamise teel. Varajase kevade lõpus on soovitatav kasutada pistikuid. Jagamist saab teha ka varakevadel. Seemned istutatakse kevadel väljaspool looduslikku elupaika.

Kaitsege Preeriakellukesi:

Preeriakellukesed võivad olla tõsisemate haiguste ja kahjurite ohvrid. Ennetava meetmena tuleks lehti regulaarselt kontrollida ja eemaldada taimed, mis ei tundu tervislikud. Kui probleem on tõsisem, võib kemikaalide kasutamist kaaluda.

Kokkuvõte:

Preeriakellukese kasvatamine on lihtne ja lõbus viis, kuidas oma aeda kaunistada selle värvika ja lõhnavaga. Valige päikesepaisteline või kerge varjundit pakkuv koht, mille pinnas on viljakas ja hästi kuivendatud. Regulaarne kastmine ja väetamine on oluline. Preeriakellukese külvamine on lihtne, neid on võimalik pistikute, seemnete või jagamise teel paljundada. Haiguste ja kahjustuste ennetamiseks on oluline kontrollida lehti regulaarselt.

Kokkuvõtlikult, kodus kasvatatavad preeriakellukesed võivad suurepäraste lisadena aeda lisada lõhna ja värvi. Kui istutate neid sobivates tingimustes, näiteks kerge niiskuse ja viljakas mullal, järgides hooldus- ja paljundusnõuandeid, pakuvad nad regulaarselt suurepäraseid tulemusi.