Nullkulu

Nullkulu

mida kasvatada aknalaual?

Mida kasvatada aknalaual

Aknalaud on ideaalne koht, kus kasvatada toataimi, eriti kui teil pole õueala. Olgu see korter või maja, aknalaual on palju valgust ning kui taimi õigesti hooldada, võivad need kasvada tervislikult ja ilusalt.

Siin on mõned ideed selle kohta, milliseid taimi kasvatada aknalaual.

Maitsetaimed
Maitsetaimed on suurepärane valik aknalaual kasvatamiseks, kuna neid saab lisada paljudele roogadele. Rosmariin, basiilik ja tüümian vajavad päikeselist kohta, samas kui piparmündi ja koriandri puhul sobib pigem osaline päike.

Maitsetaimi on lihtne kasvatada ja neid saab taaskasutada. Sa võid näiteks pärast rosmariini kasutamist pistikud maha panna ning uued taimed kasvatada.

Õitsevad taimed
Kui soovite aknalaual kasvatada ilusaid õitsevaid taimi, siis valige pelargoonid, begooniad või fuksiad. Need taimed armastavad päikest, kuid võivad ka õnnestuda osalises päikesevalguses.

Õitsevate taimede hooldamiseks peate jälgima nende kastmist ja õigeaegselt eemaldama närtsinud lehed, et taimed saaksid uued õied kasvatada.

Rohelised taimed
Rohelised taimed on hea valik, kui soovite aknalaual kasvatada midagi lihtsamat. Selliste taimede hulka kuuluvad näiteks paplid ja lehtpuud, mis sobivad suurepäraselt kohtadesse, kus valgust on vähem.

Rohelisi taimi on lihtne hooldada ja neid võib kasta umbes kaks korda nädalas.

Kaktused
Kaktused on suurepärane aknalaual kasvatatav taim, kuna need ei vaja palju vett ja armastavad päikesevalgust. Kaktus on lihtne taim, mis saab kasvada ka ilma pideva hoolduseta.

Kui kasvatate kaktusi, peate olema ettevaatlik ja mitte neid liiga palju kasta, kuna need vajavad kuiva keskkonda.

Köögiviljad
Köögiviljade kasvatamine aknalaual on suurepärane võimalus kasvatada oma köögivilju. Näiteks saate kasvatada salatit või rohelist sibulat.

Köögiviljade kasvatamiseks peate valima taimed, mis armastavad rohkem päikesevalgust ja on õiges mulla koostises.

Kokkuvõte
Kokkuvõtteks võib öelda, et aknalaual on võimalik kasvatada palju erinevaid taimi – alates maitsetaimedest kuni roheliste taimedeni ja isegi köögiviljadeni. Soovi korral saate katsetada erinevate taimedega ning leida just teile sobivaima.

Kasvatamine aknalaual võib olla lõbus ja rahuldust pakkuv protsess ning lisaks sellele annab see teile võimaluse kaunistada oma kodu looduse iluga.