Nullkulu

Nullkulu

mida kasvatada kasvuhoones?

Mida Kasvatada Kasvuhoones: Kõik, Mida Peate Teadma

Kasvuhoone tundub olevat hea abivahend oma plaastrite ja köögiviljade kasvatamiseks, kuid see võib olla keeruline, eriti algajatele. Kas teie eesmärk on suuremahuline põllumajandus või ainult isiklikuks tarbimiseks korjamine, siis on vaja teatud teadmisi, et edukaks saada.

Vali õige koht

Kasvuhoone peaks olema paigutatud kohta, kus on kogu päeva jooksul piisav päikesevalgus, samas tuleks vältida liiga palavat keskpäeva päikest. Lisaks on oluline valida koht tuulest kaitstud piirkonnas. Vältige ovaalseid garaaže, kuna need ei säilita temperatuuri hästi.

Vali sobiv kate

Kasvuhoone kate on peamine tegur, mis määrab selle efektiivsuse ja kasvavate taimede tõhususe. Klaaskiht on väga kasulik, kuna see laseb kõik looduslikud valguse spektrid läbi ja säilitab soojust. Teine hea võimalus on polükarbonaat, kuid tuleks vältida PLM-i (polüvinüülkloriidi) kilet, kuna see saastab õhku ja põhjustab hallitust.

Korralik ventilatsioon

Mugavas keskkonnas on vaja korralikku ventilatsiooni, sest kõrge niiskuse tõttu võib tekkida hallitus ja seen. Kasvuhoones peaks olema avad, mis lubavad õhul voolata läbi kogu struktuuri. Ideaalis peaks olema ka automaatne ventilatsioonisüsteem, mis reguleerib temperatuuri ja niiskust.

Tähelepanu kõige olulisemale – muld

Muld peaks olema rikas toitainetega ja võimekas säilitama niiskust. Vajadusel tuleks lisada huumust. Sõltuvalt taimedest, mida soovite kasvatada, võib olla vajalik parandada mullastruktuuri. Pöörake tähelepanu pH tasemele, sest see võib mõjutada taimede kasvu.

Valige sobivad taimed

Kasvuhoone võib olla paljude taimede ühtlasema suurusega kasvatamiseks ideaalne koht. See võimaldab teil kasvatada ka eksootilisemaid taimi, mis ei pruugi teie piirkonnas muidu ellu jääda. Olge teadlikud taimede vajalikust temperatuurist, õhuniiskusest ja valgusest ning korraldage oma taimede jaoks sobivad tingimused.

Kastmine ei ole lihtne

Kasvuhoone ei taga iseenesest rikkalikku saaki. Kastmine on äärmiselt oluline. Veenduge, et taimed saavad piisavalt vett, kuid ärge liigutage üle, kuna ka liigne kastmine võib põhjustada haigusi. Kastmise ajal tuleks proovida vältida veepiiskade langemist taimede lehtedele, kuna need võivad põhjustada põletusi.

Haiguse ennetamine

Kasvuhoones võivad taimed kannatada paljude haiguste all. Taimede töötlemine pestitsiidide, putukamürkide ja fungitsiididega võib aidata ennetada haiguste levikut. Tuleb aga jälgida, milliseid köögivilju ja puuvilju saab värskelt korjata, sest mõned kemikaalid võivad taimedesse muguneda.

CONCLUSION

Kasvuhooned on suurepärased alternatiivid oma taimede kasvatamiseks ja see võib olla ka äriidee. Kuid korraliku tulemuse saamiseks on vaja tundma õppida selliseid aspekte nagu asukoht, kattematerjal, ventilatsioon, muld, taimed, kastmine ja haiguste ennetamine. Loote kindlasti taimede kasvatamisel häid tulemusi järgides kõiki selle artikli soovitusi.