Nullkulu

Nullkulu

mida kasvuhoones kasvatada?

Mida kasvuhoones kasvatada

Kasvuhoone võib olla väga kasulik, kui soovite kasvatada aastaringselt tervislikku toiduainet või kaunistada oma kodusid lillega. See on eriti oluline Eestis, kus talv võib olla üsna pikk. Selles artiklis räägime sellest, millised on parimad taimed, mida kasvatada Eesti kasvutingimustes.

Tomatid
Tomatid on suurepärane lisand igale köögile ja neid on lihtne kasvatada kasvuhoones, kui teate, mis tingimused neile sobivad. Tomatitel on vaja palju päikesevalgust ja soojust, seega on oluline, et kasvuhoone oleks hästi ventileeritud. Enne tomatitaime istutamist peate kasvuhoone pinnase korralikult ette valmistama. Tomatite kasvatamiseks võite kasutada erinevaid sorte, nagu kirsstomat, iidne tomat või suur rantšo tomatisort.

Piprad
Piparde kasvatamine on suurepärane võimalus endale maitseainet kasvatada. Kuna need on pärit troopilistest oludest, peaksid piprad kasvama päikese käes hoidmises, kuid kasvuhoones on enam kui piisav pakkumisel soojust ja päikesepaistet. Kui ostate pipra taime poest, veenduge, et see oleks haigusteta ja terve, siis istutage see ettevalmistatud kasvupinnasesse.

Kurk
Kurk on populaarne köögiviljade kasvuhoonetes kasvatamise hulgas. Sobiva temperatuuri hoidmiseks peaksite kasvuhoones kasvatamine linnale lõuna poole. Kurkide istutamine võiks toimuda mai-juuni kuul. Veenduge, et kasvuhoones oleks piisavalt niiskust ja jootke kurki regulaarselt.

Suveõis
Kasvuhoonetes pole ainult köögiviljad tähtsad, vaid ka suvelillede kasvatamine. Kuna teie kasvuhoonest võib leida rohkelt päikest, on suvelillede kasvatamine tõesti lihtne. Mõned suurepärased suvelilled, mida võite kasvatada kasvuhoones on petuunia, lihavõttelill ja lobelia.

Maasikad
Maasikate kasvatamine kasvuhoones on Eestis väga populaarne. Selle põllukultuuri kasvatamiseks on soovitatav kasutada kõrgelõikelist vraki mulda. Kuna maasikad kasvavad hästi hästi kuivendatud pinnases, võite neid kasvatada terve aasta, kui hoiate oma kasvuhoone soojana. Rangeltaime kasvatamine kasvuhoones on eriti populaarne talvekuudel.

Rukkililled
Rukkilillede kasvatamine võib olla väga lihtne ja need taimed on hämmastavad. Need sobivad hästi päikeselisematesse kasvutingimustesse, kuid nad võivad kasvada ka varjulistes piirkondades. Kasvuhoones kasvatamiseks sobivad suurepäraselt erinevad rukkilille-sortid.

Baklažaan
Baklažaanid on kännusarnased köögiviljad, mis on Eestis kasvatatud kasvuhoones. Nad vajavad palju päikesevalgust ja soojust, nii et kindlasti veenduge, et kasvuhoone oleks hästi ventileeritud. Baklažaanide kasvatamiseks on oluline hoida pinnas niiskena.

Meie järeldus

Kasvuhoone kasutamine võib olla suurepärane võimalus endale köögiviljade ja lillede kasvatamiseks talvel ning aastaringselt. Mida te sügisel ja talvel istutate, sõltub paljuski teie eelistustest. Siiski, kui te teate, mis sortides sobib kasvuhoones kasvatada, suurenevad teie võimalused saada häid lõikeid ja saagikust. Nii et astuge samm edasi ja proovige kasvatada erinevaid taimi kasvuhoones!