Nullkulu

Nullkulu

mida kasvatada rõdul?

Mida Kasvatada Rõdul

Rõdu on väike ruum, mis pakub suurepärast võimalust aia loomiseks linnakodudes. Rõdulilled on värvikad ja kaunid, nad pakuvad rõõmu silmale ja hinge turgutamiseks. Aga mitte kõik taimed ei sobi rõdu kasvatamiseks. Sellepärast peame oma rõduks valima õiged taimed, mis suudavad ellu jääda rõduoludes.

Siin on mõned näpunäited rõduks sobivate taimede valimiseks ja kasvatamiseks.

Asukoht

Rõdu asukoht on üks olulisemaid asju, mis määravad taime kasvu ja õitsemise võimalused. Rõdu maastikulise paigutuse määrab päikesevalgus. Ideaalne asukoht rõdu jaoks on see, mis saab hommikupäikese ja millel on veidi varju pärastlõunal, kui päikesevalgus on kuumem.

Valige sobivad potid ja muld

Õige suurusega potti ja õige tüüpi mulda on oluline, et teie taimed saaksid rõdul edukalt kasvada. Suured taimed vajavad suuremat potti võrreldes väikeste taimedega. Sobiva mulla valimine on oluline ka taime õigeks kasvuks ja viljakuseks.

Valige sobivad taimed

Rõdule sobivate taimede valimine sõltub teie rõdu suurusest või paigutusest. Rõdul on tavaliselt piiratud ruum, seetõttu on oluline valida taimed, mis sobivad teie rõdule. Rõdu jaoks sobivad mõned populaarsed taimed on põõsasmaran, gladioolid, päevalilled, pelargoonid, lavendel, kuslapuu, hortensiad jt.

Korrapärane hooldus

Regulaarne hooldus on vajalik, et rõdulilled saaksid optimaalselt kasvada. Hooldusse kuulub väetamine, kastmine ja päikesevalguse jälgimine. Selleks, et taimed saaksid piisavalt päikesevalgust, peate kõigepealt otsustama, missugused taimed sobivad teie rõdu suurusele ja tüübile.

Seadke taimed ühtlaselt

Taimede sobiv paigutus aitab säästa ruumi ja muudab teie rõdu välimuse meeldivaks ja sümmeetriliseks. Taimi võib paigutada kas horisontaalselt või vertikaalselt. Vertikaalne paigutus on suurepärane, kui teil on piiratud pindala, kuna te saate taimede potid riputada rõdu külge spetsiaalsete taimede rippkinnitusnööride abil.

Turgutage taimi väetamisega

Taimede väetamine on üks olulisemaid asju, mida saate oma taimede heaoluks teha. Väetamiseks sobib kõige paremini orgaanilise väetise kasutamine. Väetamine on vajalik, kui taimed tunduvad hääbuva, kasvavad aeglaselt või kui te märkate, et nende lehed on pragunenud.

Kastke taimi regulaarselt

Kastmine on teine ​​oluline asi, mida peate oma rõdul asuvate taimede suhtes tegema. Taimed vajavad piisavat kastmist eriti kuivemal perioodil. Kuid on oluline mitte nakatada taimi liiga palju vett, kuna see võib kahjustada nende juuri ja põhjustada haigusi.

Tooge rohkem taimi koju

Kasutage oma rõdu kaunistamiseks võimalikult palju taimeid. Keskkond on oluline tegur, mis taimi mõjutab. Taimede olemasolu interjööris pakub rohkem rahu ja annab sellele soojust. Pange tähele, kuidas taimed mõjutavad teie meeleolu ja kuidas teie rõdu muutub kaunimaks.

Kokkuvõtteks

Rõdu on maagiline koht, kus saate linnakodus oma väikest aeda kasvatada. Taimede kasvatamine rõdul on kõigi jaoks lihtne ja lõbus tegevus. Kui järgite ülaltoodud näpunäiteid, siis saate luua oma rõdu ilusa oaasi. Kuid olge ettevaatlik, kuna taimede kasvatamisel on oluline aspekt taimede heaolu ja teie enda rõõmu tagamine.