Nullkulu

Nullkulu

kuidas kasvatada lihast?

Kuidas kasvatada lihast

Lihaste kasvatamine on kõigi jõuspordialade alustala, alates kulturismist kuni kergejõustikuni ja kõige muuni vahepeal. Lihaste kasvatamine võib olla keeruline ja paljud inimesed ei tea, kust alustada. Selles artiklis anname sulle praktilisi näpunäiteid, kuidas alustada lihaste kasvatamist ja kuidas arendada enda keha ning lihaseid jõusaalis.

Alusta lihtsamast

Lihaste kasvatamine ei ole midagi, mida saavutatakse üleöö. See nõuab aega, järjekindlust ja pühendumust. Algajaid soovitatakse alustada lihtsamast, sealhulgas baasharjutuste ja kerge koormusega. Esialgu võib võtta aega, kuni keha harjub koormusega, nii et ärge kiirustage ja proovige hakata raskusi tõstma enne, kui olete kindel, et olete suutlik seda tegema.

Muuda oma treeningut alati

Keha harjub kindla harjutusega kiiresti ning seetõttu on oluline treeningprogrammi muuta ja uusi harjutusi lisada. Keha liigub edasi, kui see on kohanemisvõimeline, nii et kui te jätkuvalt sama harjutustega, siis ei saavuta te oma eesmärke.

Treeni kõhulihaseid

Lihaste kasvatamine ei piirdu ainult rinnalihaste ja käte lihastega. Te peate treenima ka kõhulihaseid. Lihaste kasvades on vaja tugevat kõhulihaste baasi, et tõsta raskusi ja vältida vigastusi.

Tervislik toitumine

Lihaste kasvatamine nõuab tervislikku toitumist. Te peate saama piisavalt kaloreid, valku ja süsivesikuid, et toetada lihasmassi kasvu. Samas tuleb vältida suhkrurikkaid ja madalatoitelisi toite, kuna need ei toeta keha ega aita lihasmassi kasvatada.

Järgi treeningplaani

Teil peab olema treeningplaan, mida järgite. Treeningplaani jälgimine hoiab sind vastupidavusvõimelisena ja saavutate paremaid tulemusi. Samas on oluline olla realistlik ja mitte üle pingutada, sest puhkamine on sama oluline kui harjutamine.

Ära unusta puhkust

Keha vajab puhkust. Kui sa üle pingutad ja treenid liiga palju, ei suuda keha taastuda ja lihased ei suuda kasvada. Hoidke oma treeningprogrammi kalendris ja ärge unustage puhkepäevi.

Kuidas alustada

Enne kui saate alustada lihaste kasvatamist jõusaalis, peate alustama lihtsamast. Alustage kehakaalu harjutustega nagu kükk või kätekõverdused ning sisestage oma treeningplaani järk-järgult keerukamate harjutustega. Kui saate raskustega mugavaks, proovige lisada rohkem kaalu ja suuremaid raskusi.

Parandage oma dieeti

Tervislik toitumine on lihaste kasvatamise aluseks. Te vajate piisavalt valke, süsivesikuid ja kaloreid, et toetada teie treeningrežiimi. Kuid pidage meeles, et toitumine pole ainus tegur. Samuti on oluline saada piisavalt und ja tervislikke rasvu.

Regulaarne treening

Regulaarsel treeningul on suur mõju lihasmassi arengule. Keha kohaneb kiiresti ja seetõttu on regulaarne treening eluliselt oluline. Pingutus on vajalik, kuid liigne koormus ja puudulik treeningplaan võivad lihasmassi kasvule vastupidavalt mõjuda.

Tugevus- ja vastupidavustreening

Lihaste kasvatamiseks on tugevus- ja vastupidavustreeningud mõlemad väga olulised. Tugevustreening suurendab lihasmassi, samas kui vastupidavustreening suurendab südame löögisagedust ja kiirendab ainevahetust. Selle tulemusena paraneb ka treeningu tulemuslikkus.

Järeldus

Lihaste kasvatamine võib tunduda keeruline ja võimatu ülesanne, kuid see nõuab ainult teie aega, pühendumust ja järjepidevust. Need nõuanded aitavad teil lihaste kasvatamist hõlbustada ja aidata teil saavutada teie eesmärgid. Pidage meeles, et tegutsemine on võtmeks ning armastage enda ja oma keha vastu, kui hakkate tulemusi märkama.