Nullkulu

Nullkulu

kuidas kasvatada kurki kasvuhoones?

Kuidas kasvatada kurki kasvuhoones

Kasvuhoone on suurepärane koht aiapidajatele, kes soovivad kasvatada kurke kogu aasta jooksul. Kurgid on üks populaarsemaid köögivilju, mida kasvatatakse koduaias. See on kasulik nii toitumise kui ka tervise seisukohalt. Kõige parem on kasvatada kurgid kasvuhoones, kuna see tagab nende kaitse ilmastikumõjude ja kahjurite eest. Kui sa oled algaja aednik, siis aitan ma su meeleldi kasvatada kurke kasvuhoones.

Algatamine

Enne istutamist tuleb ette valmistada muld. Selleks on vaja mulla ettevalmistamiseks tutvuda kurkide kasvatamise nõuetega. Kasvupinnas peab olema piisavalt huumust, kerge ja vett läbilaskev. Samuti tuleb mõelda, millist tüüpi kurgiseeme osta. Kui sa soovid varajasi saake, siis on parem valida hübriidid, kuna need on resistentsemad haiguste ja kahjurite suhtes.

Istutamine

Kurkide istutamine tuleb teha õigel ajal. Selleks, et istutamine oleks edukas, vali kasvuperiood, mis langeb mai lõpust juuni alguseni. Kõigepealt tuleb ette valmistada kasvuhoone. Kui kasvuhoone asetseb lõuna poole, siis tuleb arvestada kuumusega. Seetõttu on oluline tagada piisav ventilatsioon. Istutamisel tuleb järgida kaheastmelist süsteemi. Esimene samm on istutada taimed kasvuhoone külgmisele seinale ja seejärel külgneva seinale.

Hooldus

Nüüd, kui istutamine on õnnestunud, järgneb hooldus. Kurkide kasvatamine vajab palju tähelepanu ja hoolt. Taimed vajavad korrapärast jootmist ja väetamist. Kuna kasvuperiood kestab kaua, tuleb taimi toita sageli, igal nädalal. Lisada tuleks peamiselt kaaliumi, magneesiumi ja vaske. Kuna kurk taimed kasvavad kiiresti, vajavad nad palju tuge. Pügamine on vajalik, et võrsete kasvu piirata ja tagada viljade kasvu.

Haigused ja putukad

Kuigi kasvuhoonetes kasvatades on kurgid kaitstud enamike haiguste ja putukate eest, on oht alati olemas. Seetõttu on kasulik kurke kontrollida sageli ja osata uurida taime haigusi ja putukaid. Mida kiiremini tuvastad probleemi, seda kiiremini saad selle lahendada.

Kokkuvõtteks, kasvata kurki kasvuhoones on igale aednikule väärt. Kurkide kasvatamine pole keeruline, kuid vajab palju tööd ja hoolt. Kõige meeldivam on see, et saad kasvatada kurki aastaringselt. Loodan, et see artikkel aitas sul mõista, kuidas kasvatada kurki kasvuhoones. Kui oled valmis, siis hakka juba ise kurke kasvatama. Hea edukasv võilõpetuseks on kurgi salat või lihtsalt kurk võileivale. Head kasvatamist!