Nullkulu

Nullkulu

kuidas kasvatada juuksed pikaks?

Kuidas kasvatada juuksed pikaks

Kaunid ja pikad juuksed on alati olnud ihaldatud omadus. Kuid mitte kõigil ei õnnestu saavutada sellist juuksepikkust, mis meeldiks. Kui otsid juuksekasvu soodustavaid meetodeid, siis ole õigel lehel. Siin saad teada, mida teha ja kuidas saavutada pikad ja terved juuksed.

Õige toitumine

Juuksed kasvavad toitainetest, mis keha toidust saab. Seega on tähtis, et tarbiksid toitu, mis sisaldab kõiki vajalikke toitaineid. Juuksekasvuks vajalikud vitamiinid ja mineraalained hõlmavad rauda, tsinki, vitamiine B, C ja E. Need toitained aitavad stimuleerida juukseid kasvatama, hoida juuksed tervena ja ennetada kahjustusi.

Õige hooldus

Juuste hooldus on teine tähtis tegur, mis mõjutab nende kasvamist. Kui hooldad oma juukseid õigesti, aitab see neil kasvada tervena ja tugevana. Juuste pesemine peaks toimuma nii, et peanahka tuleks korralikult masseerida. See parandab verevarustust ja aitab juukseid kasvatada. Lisaks sellele tuleks juuksemaskidega naha seisundit parandada. Lase oma juuksemaskil peanahale imenduda ning saad tugevalt toidetud ja ilusad juuksed.

Pehmed juuksekummid

Juuksekummid võivad mõjutada juuste kasvu. Tavalised juuksepaelad võivad juukseid kinni pigistada ja kahjustada. Seega on soovitav kasutada pehmeid juuksekummisid või juukseklambreid, mis ei tõmba ega kahjusta juuksestruktuuri.

Piisav uni

Piisav uni on kiirem juuste kasvu oluline faktor. Kui keha puhkab, toodab see kasvuhormoone, mis aitavad juukseid kasvatada. Puhkus aitab ka vältida stressi, mis võib juukseid kahjustada ja kahandada nende kasvupotentsiaali.

Kasulikud juuksehooldustooted

Juuksehooldustooted nagu õlid, palsamid ja maskid aitavad stimuleerida juuste kasvu. Näiteks saab kasutada kookosõli, mida on pikka aega rahvameditsiinis kasutatud juusteprobleemide lahendamiseks. Kookosõlis sisalduvad rasvhapped tungivad juuksekarva sisse ning aitavad parandada juuste tervist. Samuti võib kasutada E-vitamiiniga rikastatud õlisid, mis on samuti tõhusad juuksekasvu soodustajad.

Masseerimine

Peanaha masseerimine on tõhus viis verevarustuse parandamiseks ning juuksekasvu stimuleerimiseks. Sõrmeotstega peanaha masseerimine 5-10 minutit päevas parandab verevarustust ja toidab juukseid vajalike toitainetega, mis toetavad nende kasvu.

Eemale kuuma fööni ning sirgendiga

Kuumade tööriistade kasutamine võib põhjustada juuste kahjustusi. Tõenäoliselt oled kuulnud näiteks, et sa ei tohiks külmal põrandal paljajalu käia. Samas on ka kuum kuivati sarnane, mis võib juulet kahjustada. Kuivati ​​kuumad õhuvoolud aitavad kaasa niiskuse kadumisele juustest, mis omakorda muudab juuksed hapraks. Sirgendajad võivad põhjustada lõhedega ning kahjustatud karva. Kui pead kasutama kuuma tööriistu, siis kasuta spetsiaalse toote, et kaitsta oma juukseid.

Kokkuvõttes saad pikemaid ja tervemaid juukseid, kui pöörad tähelepanu oma keha toitumisele, eluviisile ja igapäevasele juuksehooldusele. Mõnikord peab olema kannatlik ja tulemus tuleb alles aja jooksul. Samuti oleks hea ja räägitud nõuanded kasutusele võtta lubaksid ka ilusamad ning tugevamad juuksed. Remember – aeglaselt, kuid kindlalt edasi pürgides jõuad kindlasti soovitud eesmärgini.