Nullkulu

Nullkulu

mis vitamiine vajavad juuksed?

Mis Vitamiine Vajavad Juuksed?

Neila ajal, mil juuste hooldus on muutunud ülitähtsaks, on kõigile selge, et toitumine kajastub eriti juuste heaolus. Kui juuksed ei saa piisavalt toitaineid, siis muutuvad nad tuhmiks, rabedaks ja ei kasva hästi. Hoolimata sellest, et vitamiinide tähtsust teatakse laialdaselt, on sageli raske temaatiliselt sülemitel midagi praktilist leida. Seega oleme kokku pannud praktilise ülevaate vitamiinidest, mis on juustele eriti olulised.

Biotiin (vitamiin B7)

Biotiin ehk vitamiin B7 aitab kaasa keratiini tootmisele, mis on tugevalt seotud juuste tervisega. Kuna keratiin moodustab suure osa juuksekarvast, siis on biotiin olulisel kohal juuksefolliikulite moodustumises. Kuigi biotiin on väga oluline juuste heaolu jaoks, ei ole igapäevasteks vajadusteks ametlikke soovitatavaid annuseid. Biotiini saamiseks on rikkalikuks allikaks munad, maks, pärm, piim ja lillkapsas.

Vitamiin B-complex

Vitamiin B-complex on rühm vitamiine, mis sisaldab vitamiine nagu B1, B2, B3, B5, B6 ja B12. Küllastunud rasvade ja kolesterooli puudumisel aitab vitamiin B-12 säilitada juukseid ja hobuseid tervetest juurestest kuni näpuniteni välja. Lisaks aitab vitamiin B-complex juukseid toita, ilma et need muutuksid värvuselt tuhmeks või hapraks. Kuna see sisaldab mitmesuguseid vitamiine, saab seda toidust loomulikult tarbida. Headeks allikateks on pähklid, täisteratooted ja lehtköögiviljad.

Vitamiin C

Vitamiin C aitab teadaolevalt kaasa kollageeni moodustamisele, mis on kollageenikiudude kaudu tihedalt seotud juuksefolliikulite kvaliteediga. Kollageen on looduslik proteiin, mis on väga oluline juuste ja naha tervise jaoks. Kollageenikiud moodustavad põimiku, mis hoiab juukseid tugevana ja võimaldab neil kasvada. Lisaks aitab vitamiin C vähendada juuste väljalangemise riski. Headeks vitamiin C allikateks on marjad, paprikad ja tsitrusviljad.

Vitamiin D

Vitamiin D moodustub päikesevalguse toimel ja seda on raske leida toidust. See vitamiin on oluline luude ja seega ka juuste tervise säilitamiseks. Uuringud näitavad, et vitamiin D puudusel võivad juuksed muutuda hapraks ja peanaha tervis võib halveneda. Kala, munad, piim ja makrell on heaks vitamiin D allikateks.

Vitamiin E

Vitamiin E aitab kaitsta juukseid päikesekahjustuste eest, mida nad on kogunud. See toimib antioksüdandina, mis aitab kaitsta rakke kahjustuste eest. Lisaks aitab vitamiin E muuta juuksed tugevamaks ja takistab purunemist. Avokaadod, pähklid, seemned ja spinat on heaks vitamiin E allikateks.

Raud

Rauapuudus võib põhjustada juuste väljalangemist. See tähendab, et raud on oluline osa meie toitumisest, kuna hematogeen on kehaoksügenaadet edastav kaudne valk, mis tagab hapniku transporti kogu kehas ja seega ka peanahale. Tasub meenutada, et see võib olla kahjustav, kui tarbite liiga palju rauda. Headeks rauaallikateks on punane liha, spinat ja kikerherned.

Tsink

Tsink on mineraal, mis aitab kaasa juuste kasvule, parandab peanaha tervist ja põletikku. Uuringud näitavad, et tsink aitab vältida juuste väljalangemist. Samuti on uuringud leidnud, et tsingi puudus võib põhjustada juuste väljalangemist. Tsingi allikad on rikkalikud ja sisaldavad kõiki valget liha, kaerasid ja kõrvitsaseemneid.

Kokkuvõte

Kui soovite tervete juuste ja peanaha hoidmist, on oluline sisestada dieeti vitamiinirikkad toiduallikad. Peate mõtlema tõsiselt vitamiinidele nagu biotiin, vitamiin B-complex, vitamiin C, vitamiin D, vitamiin E, raud ja tsink. Kui te seda teete ja sööte õigeid toite, siis teie juuksed tänavad teid tagasi erksuse ja tervisega!