Nullkulu

Nullkulu

mida teha kui juuksed langevad välja?

Mida teha kui juuksed langevad välja?

Juuksed on inimese üks kõige väärtuslikumaid varasid ja nad teevad meid atraktiivseks ning enesekindlaks. Pole midagi hullemat, kui avastada, et teie juuksed langevad välja. Üleüldine juuste väljalangemine võib olla tingitud mitmetest põhjustest, sealhulgas geneetikast, terviseprobleemidest, stressist või isegi vale hooldusest. Selles artiklis räägime sellest, mida teha, kui avastate, et teie juuksed langevad välja.

Teadlikkuse tõstmine juuste väljalangemisest.

On väga oluline, et mõistaksite, kui palju juuste väljalangemine on normaalne ning mis on üleliigne. Keskmiselt kaotame päevas 50-100 juuksekarva. Kui teil on pikad juuksed, võib paista, et kaotate rohkem juukseid kui teie peanahk tegelikult toota suudab. Kui aga leiate endale juuksed padjalt, põrandalt või dušši alt, võib olla põhjust muretsemiseks. Rääkige oma arstiga või trikoloogiga juuste väljalangemise põhjuste väljaselgitamiseks ja õigeks raviks.

Toitaineterikka dieedi järgimine.

Sööge toitainerikkaid toite, mis rikastavad teie juukseid. Kuigi toitumine ei pruugi otseselt mõjutada juuste väljalangemist, võib toitainerikka dieedi järgimine muuta teie juukseid tervislikumaks ja säravamaks. Toitained nagu valk, tsink, raud ja B-vitamiinid on meie juuste tervisele hädavajalikud. Sööge valgurikkaid toite nagu kana, kalkun, kala, oad, pähklid ja seemned. Tsinki leidub austrites, looduslikus jogurtis ja kikerhernestes. Rauda leidub lihas, munades ja köögiviljades (nt spinatis). B-vitamiine leidub tervedes teraviljades, lihas, munades ja kaunviljades (nt läätsed).

Ennetamine.

Kuna stress on üks peamisi juuste väljalangemise põhjuseid, on ennetav meetod stressi vähendamine. Meditatsioon, jooga, jalutamine ja hingamisharjutused on stressi maandamiseks head valikud. Hooldage oma peanahka massaažiga ja vältige kahjulike kemikaalide kasutamist. Vältige juuksetoodete kasutamist, mis teie peanahka ärritavad või kahjustavad. Kui olete juuste väljalangemisest mures, vältige juuste tõmbamist juuksepaeltega, punumist või kuuma töötlust.

Ravimeetodid.

Kui olete proovinud ennetamist ja dieedimuutusi, kuid juuste väljalangemine ei peatu, on olemas mitmeid ravivõimalusi. Mõned ravivõimalused hõlmavad minoksidiili, finasteriidi, juukseimplantaate, PRP (plasmarikas-plasma) ravi ja šampoonide kasutamist, mis sisaldavad spetsiaalseid juuste tervist parandavaid koostisosi. Nende ravimeetodite sobivus peaks olema teie arsti või trikoloogi otsustada.

Järeldus

Järelikult on juuste väljalangemine kahtlemata häiriv, kuid mitte meeleheitlik. Tee kindlaks, miks teie juuksed välja langevad, ja võtke kasutusele asjakohased meetmed nende taastamiseks. Parandage oma toitumist, saage regulaarselt liikumist, vähendage stressi ja sööge toitainerikkaid toite. Proovige ravimeetodeid, kui ennetamine ja dieedimuutused ei ole aidanud. Ära unusta olla kannatlik, sest mõned ravimeetodid võtavad aega ning nõuavad kannatlikkust ja pühendumist. Lõpuks, kui teil on tõsised mured oma juuste väljalangemise pärast, pöörduge arsti või trikoloogi poole.