Nullkulu

Nullkulu

mis paneb juuksed kiiresti kasvama?

Mis paneb juuksed kiiresti kasvama

Juuksed on oluline osa meie väljanägemisest ja paljude inimeste jaoks on tervislikud, lopsakad juuksed oluline eesmärk. Kuid mida peaksime tegema, kui meie juuksed justkui ei kasva? Õnneks on mitmeid viise, kuidas kiirendada juuste kasvu ja saavutada soovitud lopsakas välimus. Siin on mõned nõuanded, mis aitavad panna juuksed kiiresti kasvama.

Hankige õige toitumine

Esiteks on oluline tagada, et teie toitumine sisaldab juuste kasvuks vajalikke olulisi toitaineid. Näiteks valk on väga oluline, sest see on juuste peamine struktuurielement. Terved juuksed koosnevad pea täielikult valgust. Kuidas valku tarbida? Süües palju proteiinirikkaid toiduaineid nagu liha, kana, kala, piimatooted ja kaunviljad. Samuti võib kasulikuks osutuda kollageeni tarbimine, mis aitab tugevdada juukseid ja stimuleerib kollageenirakkude kasvu. Neid ühendeid leidub lihatoitudes, kalades, rohelistes köögiviljades, tsitrusviljades jt.

Samuti on oluline tarbida kõrge vitamiinisisaldusega toiduaineid, mis aitavad parandada vereringet peanahal, mis omakorda aitab kasvu kiirendada. Juustele kasulike vitamiinide hulka kuuluvad beetakaroteeni, vitamiin C, D, E, B3 ja B5. Proovige lisada oma igapäevasesse menüüsse selliseid toite nagu salatid, mis sisaldavad erinevaid köögivilju, marju (jõhvikaid, mustikaid, vaarikaid), mereande, mandlipiima, spinatit ja loomulikult ka ürte. Lisaks soovitaksin tarbida ka põldmarjade seemneõli, mis on spetsiaalselt loodud juuste hooldamiseks.

Pea peanahk puhtana

Peanaha seisund on otseselt seotud juuste tervisega. Kui peanahk on mustusest ummistunud, võib see juuksekasvu aeglustada. Seetõttu on oluline tagada, et peanahk oleks puhas ja terve. Tavaliselt piisab juuste pesemisest 1-2 korda nädalas, kuid seda sagedamini on vaja teha, kui teil on rasune peanahk. Oluline on valida parim šampoon ja palsam, mis sobib just teie juuste ja peanaha eripäradega. Üldiselt ei soovitaks ma kasutada odavaid šampoone, sest need võivad sisaldada ebavajalikke kemikaale, mis võivad pinda kahjustada ja provotseerida kuivust. Soovitaksin looduslike ainete kasutamist, nagu näiteks aloe vera, kookosõli, juukseravi õli jne.

Võtke vitamiinilisandeid

Kui saate piisavalt toitaineid oma toidust, pole spetsiaalsete vitamiinilisandite tarbimine vajalik. Kui teie dieedis on aga mõned toitumisega seotud piirangud (nt veganlus, veebipõhise kaalumise programmid), võib olla vajalik vitamiinilisandite tarbimine. Peamised toitainete rühmad, mis tavaliselt on vitamiinilisandites, on biotiin, foolhape, multivitamiinipreparaadid jt.

Oluline on meeles pidada, et te peaksite enne vitamiinilisandi kasutamist konsulteerima oma arstiga, et välistada võimalik haigusseisund, mis võib soovitamist takistada. Liiga palju ühesuguste toitainete tarbimine võib põhjustada ohtlikke tervisemõjusid.

Laske juustel kasvada loomulikult

See võib olla raske, kuid võta süda rahule ja hoidu tahtmast oma juukseid liiga palju kärpida või lõhkuda. Juuksed kasvavad koheselt 0,5-1 sentimeetrit kuus. Kui juuksed on lõhestunud ja kahjustunud, hakkavad nad murduma ja kasvama loomulikult aeglasemalt. Kui soovite kiiresti pikema soengu saavutamiseks sammu astuda, soovitaksin proovida juuksepikendusi.

Kokkuvõte

Toitumine, tervislikud juuksehoolduse harjumused, vitamiinilisandid ja kannatlikkus on mõned peamised viisid, kuidas panna juuksed kiiresti kasvama. Alustage mõne neist näpunäidetest ja pöörake tähelepanu sellele, kuidas teie juuksed reageerivad. Pärast mõningast katsetamist leiate kindlasti võimalused, mis teile sobivad ja aitavad teie juuksed täiusliku seisundini viia.