Nullkulu

Nullkulu

kuidas kasutada kuppe?

Kuidas kasutada kuppe? Praktiline juhend

Kupud on muutumas üha populaarsemaks hooldusvahendiks meditsiinis, spordis ning isiklikus hügieenis. Käesolevas artiklis jagamegi praktilisi nõuandeid, kuidas kasutada kuppe vastavalt erinevatele vajadustele, olgu selleks siis massaaž, armide ravimine või hoopis lööbe leevendamine.

Kuidas toimib kupumassaaž?

Alustame kupumassaažist: see on üks lihtsamaid ja tõhusamaid viise lõdvestumiseks, sest see aitab tervendada nii füüsilist kui ka emotsionaalset keha. Kupumassaaži ajal kantakse nahale õli ning kasutatakse vaakumkuppe, mille abil tekib vaakum ning cuppingi efekt. See tähendab, et cups imavad nahka endasse ning tekitavad suruva efekti. Kerged, keskmised ning tugevad cuppingi tehnikad võimaldavad masseerida konkreetseid punkte ning piirkondi, soodustades vere- ja lümfiringet, leevendades lihasepingeid ning parandades immuunsust.

Kuppimine armide ravimiseks

Tavaliselt kasutatakse kuppimist massaaži kontekstis, kuid kupud on suureks abiks ka armide ravimisel. Nagu ka teiste kehapiirkondade massaaži puhul, võib ka kupumassaaž aidata juhtida vere- ja lümfirõhku, mis väljendub paranenud mikrotsirkulatsioonis ning kättetoimetamises. Kupud võivad aidata parandada armide haava, pinge ja mitmesuguste nahaprobleemidega seotud probleeme. Kupud tekitavad väikeseid pisaraid kudedes, mis stimuleerivad keha paranemisprotsesse ning võivad kaasa aidata vanade armide vähenemisele.

Tsellutite vähendamine kupumassaaži abil

Kui otsid lihtsat ning efektiivset viisi tselluliidist vabanemiseks, võib kupumassaaž olla just see, mida vajad. Massaaži ajal mõjutatakse nahaalust rasvkudet ning stimuleeritakse vereringet. See aitab tõsta naha elastsust ning parandada tselluliidipõletikku. Kupumassaaži saab teha iseseisva protseduurina või lisaks tavalisele massaažile, kuid võib siiski võtta aega, enne kui näed märkimisväärseid tulemusi.

Löövete leevendamine

Kupid on abiks ka nahaprobleemide leevendamisel. Kuna kupud võivad stimuleerida naha paranemist, võivad need aidata löövetel kiiremini paraneda. Klassikaline massaaž võib olla liiga õrn naha jämedale alale, seega on kupud suurepärane alternatiiv rõhu rakendamiseks löövetega piirkondadele. Tulemuseks on parem mikrotsirkulatsioon ning naha kiirem paranemine.

Kuidas valida sobivad kupud?

Kupud on erineva suuruse ning materjaliga – leidub nii silikoonist, klaasist kui ka bambusest kupusid. Valikut tehes tasub arvestada oma vajadusi: õrnema kuppimise jaoks sobivad paremini silikoonist kupud, tugevama surve jaoks sobivad klaasist kupud. Keerukamate probleemide puhul tuleks eelistada konsulteerimist kogenud massööriga, kes oskab valida vastavaid kupusid ning tehnikaid.

Kokkuvõte

Kupud on tõhus ja mitmekülgne hooldusvahend – see aitab parandada armide olukorda, vähendada tselluliiti, leevendada nahaprobleeme ning pakkuda lõõgastavat kupumassaaži. Kupumassaaž võib tekitada lausa sõltuvust ning kuna seda on lihtne teha ka kodus, on sellele hea võimalus tervisliku ja lõõgastava eluviisi juurutamiseks. Ära karda kadestamisväärselt välja näha – alusta juba täna ja naudi kupumassaaži tervislikke eeliseid!