Nullkulu

Nullkulu

kuidas jääda magama kui und pole?

Kuidas jääda magama kui und pole

Magada on üks tähtsamaid tegevusi, mida inimesed peavad tegema, et kogu päev vältel aktiivselt toimetada. Kuid mõnikord võib unepuudus olla probleemiks ja inimesed võivad öösiti üles ärkama või ei suuda üldse magama jääda. Kuidas siis saada piisavalt head und, et olla värskendatud ja aktiivne terve päeva? Siin on mõned näpunäited, kuidas jääda magama, kui und pole.

Vajalikud unetunnid

Iga inimene vajab erineva arvu tunde und. Kuid keskmiselt on täiskasvanud inimesele vaja 7-8 tundi und öö jooksul. Kui inimene ei saa piisavalt und, võib see tervist kahjustada ning põhjustada ärevust ja stressi, mis omakorda raskendab uinumist.

Vältige raskete toitude söömist õhtuti

Rasvased ja rasked toidud tarbimine õhtul võib tekitada seedehäireid, mis omakorda takistavad öösel magamist. Seetõttu tuleks õhtusööki süüa vähemalt kaks tundi enne magamaminekut ja süüa mõõdukalt.

Looge õige atmosfäär

Korralik atmosfäär magamistoas on väga oluline, et saada piisavalt head und. Pimedas ja jahedas toas on lihtsam magama jääda. Luues rahuliku ja mugava keskkonna saab inimene ka palju kiiremini ja paremini uinuda.

Vältige ekraani valgust

Ekraani valgus võib häirida inimeste unetsüklit, sest see tekitab ajus signaale, mida võiks tõlgendada päiksetõusu või päikeseloojanguna. Seetõttu on soovitatav vältida telefoni ning arvuti ekraanide nägemist vähemalt pool tundi enne magamaminekut.

Jalutage õhtul

Lisaks une otsesele mõjutamisele aitab õhtune jalutamine lõõgastuda, leevendada stressi ja väsimust. Sellise jalutuskäigu pikkus võib varieeruda, kuid soovituslik on vähemalt 30 minutit.

Mediteerige

Mitmed uuringud on näidanud, et meditatsioon aitab unetust ravida, leevendada ärevust ja stressi. Meditatsioon võib kesta vähemalt 10 minutit õhtul enne magamaminekut ning selle võib ise läbi või koos spetsialistiga teha.

Hingamisharjutused

Hingamisharjutused aitavad mõnedele inimestele lõõgastuda ja magama jääda. Tavaliselt võib hingamisharjutusi tehakse voodis lamades, kuid neid saab teha ka enne magamaminekut väljaspool voodit.

Järeldus

Unetus on tõsine probleem, mis võib mõjutada oluliselt inimese elukvaliteeti. Et vältida probleeme uinumisega, on mitmeid viise, kuidas optimeerida magamistuba, süüa ja mediteerida. Kõige tähtsam on regulaarne und, mis on hea une alus. Märgiti, et mõned harjutused nagu meditatsioon, hingamisharjutused, jalutamine ja õigesti loodud magamistoa atmosfäär aitavad tugevdada une kvaliteeti.