Nullkulu

Nullkulu

kuidas teha võilille pärga?

Kuidas teha võilille pärga

Kevad on juba kohal ja loodus hakkab ärkama talveunest. Sel ajal võib märgata, et paljudes kohtades kasvavad võililled. See koltunud värviga õis on tavaline kevade märk. Kui soovite oma kodus mõnda kevadiselt kaunistust, siis miks mitte proovida võilillepärja tegemist? See on lihtne töö, millest võivad saada osa nii täiskasvanud kui ka lapsed.

Võilillede korjamine

Alustame võilillede ise korjamisega. Selleks, et saada ilusaid ja pikki võilillevarsi, tuleks korjata rohkem kui tavaliselt. Mida rohkem lilli, seda parem. Kui korjasite rohkem, kui vaja, siis saate võilillede hunniku jagada kaheks. Pärjaoks võtame kõige pikemad varred ja jätame ülejäänud hilisemaks kasutamiseks.

Võilillepärja tegemine

Esimene samm pärja tegemisel on võilillevarraste mõõtmine. Selleks tuleb pärja saamiseks kasutada oma pealaba mõõtu. Seejärel seon kaks võilillevarre kokku, mille otsad kattuvad. Hiljem pigistame sinna vahele uued võilillevarred. Seda tuleks teha nii, et pärjas oleks võimalikult vähe lünki, vaid see jääks võimalikult tihe.

Ühendame omavahel viimased otsad ning saame ümmarguse kuju. Kui olete vajaliku pikkuse saavutanud, siis keerutame mõne võilillevarre pärja ümber, et see püsiks koos. Kui tunnete, et pärja kinnitamine pole piisavalt tugev, võite lisada ka näiteks liimi. Samal viisil saab kinnitada ka lõksud, et pärjast saaks riputada.

Võilillede lisamine

Kui pärjale on juba algus tehtud, siis võime lisada võililled. Lõikame kura-osa välja ja jätame alles pikad varred. Pärja sisse pigistame võilillenokad tiivulises osas ühest otsast väljapoole. Samamoodi pigistame võilille kuldsed õied pärja sissekülgedele. Kui olete lõpuks oma võilillepärja kaunistanud, laske sellel kuivada.

Pärja kaunistamine

Pärja kujundamisel on väga oluline kaunistus. Sobivaks lisandiks võivad olla helmed, erinevat värvi paelad või siidpaelad. Kui otsustate kaunistada helmed, siis tuleb meeles pidada, et need on parimad väikesed kivikesed, et need ulatuksid võilillenokkadele. Valitud helme asetamisel tuleb ka kinnitus teha nii, et helme pikkus näeks välja nagu võilille varsi.

Järeldus

Nii lihtne võib olla võilillepärja tegemine, mida saate nautida kevadhooajal või kogu aasta vältel. Selles artiklis on kirjeldatud, kuidas võite pärjad kõige paremini kujundada ja kaunistada nii, et nad oleksid ilusad ja vastupidavad. Tegemine on väga lihtne, seega ärge kartke proovida ja looge ilus võilillepärg!